Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Sahte Hesap Kapatma

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Instagram Sahte Hesap Kapatma İşlemi yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Günümüz şartlarında çok kullanılan sosyal medyalardan bir tanesi de Instagram'dır. Instagram amacı dahilinde kullanıldığında oldukça yararlı bir platformdur.

Eski dostlarımız ve kan bağı olan akrabalarımız ile sadece paylaşım yaparak etkileşimde olmamızı sağlar. Instagram'ı doğru kullanan insan sayısı kadar, kötü amaçlar doğrultusunda kullanan insan da bulunur. Hepimizin adına mutlaka bir kez sahte hesap açılmıştır. Peki; instagram hesap nasıl kapattırılır? İki farklı yöntem ile instagram hesap kapattırma işlemini sizlere göstermeye çalışacağım.

Fake(Sahte) Hesap Nedir?​

Sahte hesap yani fake hesap; bir kişinin adını, profil bilgilerini, profil listesini, fotoğraflarını izni olmadan kullanarak, sanki o kişiymiş gibi açılan hesaplara verilen isimdir. Genellikle kötü amaçlar uğruna kullanılmak için açılırlar.

Fake Hesap Nasıl Kapattırılır?​

Fake hesap kapatma işleminin iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Özellikle 2. yöntem kesin sonuçtur ve bu yöntemi kullanarak instagram fake hesap kapatma işlemini çok hızlı şekilde yapabilirsiniz.


Instagram Sahte Hesap Şikayet Etme​

İlk olarak; Sahte Instagram hesabı kapatma formu ile işlem yapalım. Aşağıdaki adımları takip edin.
 • Instagram hesabınıza giriş yapın.
  Instagram sahte hesap kapatma
 • Sahte hesap olduğunu düşündüğünüz profile girin ve sağ üstte bulunan üç nokta işaretine tıklayın.
  Instagram fake hesap kapatma
 • Açılan menüde bulunan Şikayet Et kısmına tıklayın.
  Instagram fake hesap kapatma formu
 • Hesabı Şikayet Et düğmesine tıklayın.
  Hesap sikayet formu
 • Bir başkasını taklit ediyor kısmına tıklayın.
  Sahte hesap kapattrma
 • Eğer hesap sizi taklit ediyorsa Beni kısmına tıklayın.
 • Ardından alt kısımda bulunan Şikayeti Gönder butonuna tıklayın.
Instagram Destek Ekibinin size dönüş yapması biraz zaman alabilir. Bu süreçten sonra instagram sahte hesabı kapatma işlemi adına yapabileceğiniz tek işlem aynı işlemi arkadaşlarınıza yaptırmanız olacaktır.

Adınıza Açılan Instagram Fake Hesabı Kapatma​

Eğer adınıza açılan sahte bir instagram hesabını kapatmak, kapattırmak istiyorsanız bu kesin çözümdür.
 • Bulunmuş olduğunuz İl sınırları içerisinde bulunan Emniyet Müdürlüğüne gidin.
 • Ardından Siber Suçlarla Mücadele Şubesine gidin.
......... İl Emniyet Müdürlüğü
Siber Suçlarla Mücadele Şubesine
Instagram üzerinde bulunan .......... kullanıcı adına sahip kişi, iznim olmadan profil resmimi, bilgilerimi kullanarak yakın çevremle iletişim kurmaya çalışmaktadır. Doğabilecek maddi, manevi hasarların engellenmesi amacıyla bu hesabın kapatılmasını istiyorum.
Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • Yukarıdaki gibi bir dilekçe yazın. Dilekçeyi yazdıktan sonra şubeye iletin.
Bu süreçten sonra Sahte Instagram Hesabı kısa süre içerisinde kapatılacaktır. Buna emin olabilirsiniz. Bu yazımızda baş ağrıtan ve kötü amaçlı insanlar tarafından kullanılmaya çalışan Fake yani Sahte Hesapları, nasıl kapatılabileceğini anlatmaya çalıştım. Umarım derdinize çözüm olabilmiştir. İyi forumlar.