Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İnstagram Onay Kodu Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi
İnstagram Onay Kodu Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram
onay kodu gelmeme sorunu nasıl çözülür cevabı, instagram’ın sunucularında meydana gelen aşırı istek sonucundan dolayı olabilmektedir. Sonuç olarak aynı anda milyonlarca kullanıcıya kod gitmesi instagram gibi bir uygulamayı bile zora sokmuş olabilir. Yani kısacası bu sorunun bir sebebi aşırı istek ve taleple alakalı olabilmektedir. diğer sebepleri ise şöyledir:

•Herhangi bir kullanıcı kendi telefon numarası yerine sizin telefon numaranızı eklemiş olabilir,

•Birileri tarafından hesabınız çalınmak isteniyor olabilir(bunun için hesap güvenliğinizi arttırmanızda fayda var. iki faktörlü kimlik doğrulaması ile hesabınızın güvenliğini arttırabilirsiniz.)

•Eğer ki çok sayıda hatalı şifre denemesi yaptıysanız,

•Birden farklı IP üzerinden giriş yapıldıysa onay isteme gibi sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olur.

Instagram onay kodu gelmiyor sorunu zm

İnstagram Onay Kodu Talebi İçin Yapılması Gerekenler​

instagram onay kodu gelme sorunu nasıl çözülür konusunda ilk olarak yapacağınız şey ayarlar-uygulamalar ve ardından instagram sekmesine girip ön belleği silmektir. Sonrasında ise VPN uygulaması ile farklı bir IP üzerinden tekrar giriş yapmalısınız. Çerezleri temizledikten sonra telefonunuza indirmiş olduğunuz VPN uygulamasını aktifleştirin ve instagram uygulamasına giriş yapıp, güvenlik kodunu tekrardan talep edin.

Eğer başka bir operatöre geçiş yaptıysanız veya sim kartı değişimi yaptıysanız, sonrasında 2 ila 3 gün SMS sorunu yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey ise 2 ila 3 gün sonra denemek.) uygulamaya gönderdiğiniz talepler farklı bir sunucu üzerinden iletileceği için yanıt alma süreci de olabildiğince kısalacaktır.

İnstagram onay kodu gelmeme sorunu nasıl çözülür cevabı olarak ikinci çözüm ise masaüstü sürümünü kullanmak. yapmanız gereken ilk adım google chrome tarayıcısından “instagram” adresine girmek. ardından "şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayarak şifre yenileme yöntemini seçin. İşlemin ardından talep ettiğiniz güvenlik kodu gönderimi sağlanacaktır.

Doğrulama Kodu Gelmeme Sebepleri Ne Olabilir?​

Tüm bunlar instagram onay kodu gelmiyor sorununuzu çözmüyor ise, bunun sebebi çok kez doğrulama yapmış olmanız olabilir. İnstagram giriş yapmak istediğin hesap için telefon numaranı engellemiş olabilir. Eğer durum böyle ise o hesap için artık kendi numaranı kullanamazsınız. Son olarak mail üzerinden de kod isteyebilirsiniz. yapmanız gereken şu adımları izlemek;

Mailinize giriş yaparak spam klasörünü kontrol ediniz. Bazı durumlarda mailler gereksiz klasörüne gidiyor olabilir veya posta kutunuzda yer kalmadığından dolayı da olabilir. mailiniz çok fazla mail alıyorsa e-posta firmanız tarafından engelleme gelmiş olabilir. her ihtimali göz önünde bulundurmakta fayda var.

Maille kod isteme talebinizi mail sayfanız açık iken talep ediniz. Daha sonra başka bir mailden hesabınızı yönetin. Gmail hesabını hotmail hesabından yöneterek gelmeyen mail alınabilir. Bunun için gmailden çark simgesine dokunup daha sonra ayarlara girip hesapları içe aktarma işlemi başlığından postaları kişileri içe aktar yapabilirsiniz.)

Tüm bunlar instagram onay kodu gelme sorunu nasıl çözülür konusunda yapacağınız şey, internette hizmet veren mobil onay servislerinden birisi vasıtasıyla doğrulama işlemini yapmak. Ardından profiliniz aktif olduktan sonra ise profile girip numara kısmından numaranızı değiştirmeniz gerekecektir.