Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya platformlarından biri de Instagram’dır. Farklı birçok profilden kullanıcının bulunduğu bu ortamda bazı kullanıcıların kullanıcı isimlerinin yanında mavi tık olduğu görülmektedir. Birçok kişi Instagram olmak üzere bu mavi tıkın ne anlama geldiğini merak etmekle birlikte nasıl alındığını da merak etmektedir. Bu noktada bu işareti alan kişilere bakıldığında tanınan, popüler ya da resmi bir hesap kullanıcısı olduğu görülmektedir. Bir ayırt etme etiketi olarak işaret almak isteyenlerin ise bazı şart ve durumları sağlaması gerekmektedir.

Instagram bünyesinde kullanıcılara verilen mavi tıkın asıl nedeni bu kullanıcıların haklarını korumak başta olmak üzere aynı zamanda paylaşımlarından telif almak amacıyladır. Mavi işaret ya da bilinen adı ile onaylama almak da Instagram uygulaması içerisinden gerçekleşmektedir.

Mavi Tık - Onay İşareti Nasıl Alınır?​

Mavi tık ya da onay işareti almak isteyenlerin kimlik bilgilerini paylaşarak Instagram’dan onay alması gerekmektedir. Bunun için yapılması, izlenmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

Instagram mavi tik
  • İlk olarak uygulamanın açılması gerekmekte olup giriş yapılmamışsa kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.
  • Ardından uygulama içerisinden “Ayarlar” kısmına giriş yapılması gerekmektedir.
  • Ayalar kısmı içerisinde “Doğrulama İste” butonu bulunmaktadır.
  • Butona tıkladıktan sonra kullanıcıların gerçek isim ve soy isim bilgiler istenmektedir. Bu noktada bu bilgilerin doğru bir şekilde girildiğinden emin olunmalıdır.
  • Aynı sayfada bireyler ilgili bilgileri doğrulayacak kimlik belgelerini yüklemelidir.
  • Bazı kullanıcılarda doğrulama sekmesinin görülmediği ifade edilmektedir. Eğer uygulama içerisinde doğrulama seçeneği görünmüyorsa bu durumda yine “Ayarlar” kısmında yer alan “Destek” sekmesine girilmelidir. Bu sayfadan “Sorun Bildir” kısmı seçilir. Görüş bildir kısmından, neyi geliştirmemizi isterseniz kısmına doğrulama talep edildiğinin yazılması, ilgili bilgiler ile kimlik bilgilerinin gönderilmesi gereklidir. Özellikle onay işareti alabilmek için aktif bir Instagram hesabının olması önemlidir.

Mavi Tık almak kolay bir işlem değildir. Kolay yapılabilmesi adına yüksek ziyaretçiye sahip olan farklı haber sitelerinden tanıtım yazısı alarak kendinizi bu sitelerde tanıtabilirsiniz.

Mavi Tık Neden Önemlidir?​

Birçok kişi tarafından kullanılan mavi tık kullanımın farklı avantajları bulunmaktadır. Mavi onay işareti almanın en önemli avantajlarında biri de özellikle tanınabilir olmaya katkı sağlamasıdır. Bu sayede daha çok kullanıcıya hitap etmek de mümkündür. Bunun yanı sıra sağladığı bir diğer avantaj ise hesabınızın güvenilir olduğunu ifade etmektedir. Zira mavi işaret almak doğrulama gerektirdiğinden ve tüm bilgileriniz kurumda saklı olduğundan güvenilir bir kişi, kurum olduğu izlenimi vermektedir. Bu sayede takipçiler tarafından yakında takip edilmek mümkündür.

Askıya alma, şikayet etme ve benzeri durulmalarda hesabın önce soruşturulması yapılır ve doğrulanmış bir hesap ise bu süreç daha geç işler. Yani onay alan bir hesap kolay kolay askıya alınmaz ve şikayet edildiğinde fake hesap statüsünde değerlendirilmez. Bu sayede kasıtlı yapılmış şikayetlerin önlenmesine katkı sağlar.

Mavi Tık Almak Zor Mu?​

Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya platformunda mavi tık almak bazı durumlarda güç olabilmektedir. Özellikle ünlü veya fenomen olan kişilerin onay almasında prosedür biraz daha zor olabilmektedir. Zira bu ünlü kişilere yönelik birçok sahte hesap da onay almaya çalışabilmektedir. Bu durum sonucunda da doğrulama işlemi uzun sürebilmekte ve nadiren de olsa olumsuz geri dönüş verilebilmektedir. Normal sayılacak bir hesap dahilinde ise onay işlemlerinin biraz daha kolay olduğu söylenebilir.

Daha da kolaylaştırabilmek adına yukarıda belirttiğim gibi haber sitelerinden kendi adınıza biyografi tarzında (kimdir) tanıtım yazıları satın alabilirsiniz. Günümüzde bu işlemler sosyal medya uzmanları tarafından 20.000 ile 45.000 Türk Lirası bandında yapılmaktadır.

Instagram Mavi Tik Alma işlemi hakkında siz değerli Tilki.NET ailesine bilgi aktarmaya çalıştım. Umarım işe yarar bir yazı olmuştur, iyi forumlar ♥