Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Keşfet Nedir, Neye Göre Çıkıyor?

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Bu makalemizde "Instagram Keşfet Nedir?" ve "Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?" sorularına elimden geldiğince hatta resimli bir şekilde yanıt vermeye çalışacağım. Özellikle son zamanlarda keşfet özelliği sayesinde, takipçi sayısını arttıran sayfalar oldukça fazlalaştı. Lafı fazla uzatmadan konumuzun içeriğine geçelim;

Instagram Keşfet Nedir?

Instagram Keşfet; Instagram gönderilerinin; etkileşimde bulunan kişilerin arkadaşlarına gösterilmesiyle oluşan bir havuzdur. Eğer sayfaların herhangi bir gönderisine etkileşimde bulunursanız (beğeni, yorum yapma, kaydetme, arkadaşa gönderme gibi); bu gönderi çok fazla etkileşimde bulunduğunuz arkadaşlarınızın keşfetinde gözükebilir. Bu durum sadece yakın arkadaşlarınızın etkileşimde bulunması ile değil; bir kaç farklı varyasyonda gerçekleşebilir. Örneğin sürekli Komik Videolar izliyorsanız ve izlediğiniz kanallardan bir tanesi bir gönderi ile etkileşimde bulunduysa

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?​

Yukarıdaki paragrafta az çok Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor anlatmaya çalıştım. Şimdi bunu resimli olarak ve örneklerle göstermeye çalışalım.

Aşağıda anlatılanlar tamamıyla varsayımdır. Böyle bir hesabım bulunmamaktadır :)
Benim Mosby isimli bir Instagram hesabım olduğunu varsayalım. Beni takip edenler arasında Celil, Asya, Emre, Mehmet, Ahmet ve Ayşe var. 8 Nisan ile alakalı bir gönderi paylaştım ve bu arkadaşlarım aşağıdaki şemada bulunan eylemleri gerçekleştirdiler ve benim hesabım ile etkileşime girdiler. Bu gönderimin keşfete çıkma olasılığı oldukça yüksektir. İlgi alanlarına ve çeşitli faktörlere göre benimle etkileşimde bulunan kişilerin arkadaşlarının bir kısmına benim gönderim keşfette karşılarına çıkacaktır.
Instagram kesfet neye gore cikiyor

Instagram Keşfet Sayfasına Çıkma​

Instagram Keşfet Sayfasına Çıkma işlemi için aşağıda liste şeklinde size sunduğum seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
  • Instagram'a reklam verebilirsiniz. Instagram'a reklam vermek; keşfet konusunda oldukça iyi bir seçenektir. Reklam çıkacağınız gönderi iyi seçilmeli ve telif hakkı içermemelidir. Reklam çıkacağınız gönderide kullanıcıları etkileşime geçirecek sorular yöneltebilirsiniz. Örneğin bir matematik sorusu sormak, genel kültür sorusu sormak veya insanlara en beğendiği filmi sormak yorum yapmaları için ikna edici bir seçenek olacaktır.
  • Instagram'daki yorum gruplarına katılabilirsiniz. Bu gruplar birbirlerinin gönderileri için karşılıklı yorum, beğeni, kaydetme gibi işlemler yaparak birbirlerini keşfete sokmaya çalışırlar. Her zaman sizin sayfanızdan daha büyük sayfalarla karşılıklı etkileşimde bulunabilirsiniz.
  • Çevrenizden yardım isteyebilirsiniz. Bir gönderi paylaştığınızda yakın çevrenizden yorum, beğeni gibi işlemler yapmalarını isteyebilirsiniz.
  • Yukarıdaki işlemleri yapmadan önce Instagram profil resminizin ve gönderi şablonlarınızın profesyonel gözüktüğünden emin olmalısınız.
  • Hikayelerinize anket ekleyerek takipçilerinize sürekli var olduğunuzu hatırlatın. Anket eklemeye sabah 10'da başlayarak gece 10'a kadar her 2 saatte 1 anket olacak şekilde paylaşın. Bu sizin etkileşiminizi arttırır. İnsanların ankete zafiyeti vardır. Siz ayran mı gazoz mu diye sorarsanız insanlar mutlaka dayanamayıp cevap verecektir. Sorular iki cevaplı olması tavsiye edilir.

Instagram Keşfet Açılmıyor Sorunu​

Instagram Keşfet Açılmıyor Sorunu genellikle küçük sayfalar tarafında sıkıntı edilen bir konudur. Bu konu çok problem yapılmamalı. Siz düzenli paylaşım yapmaya, etkileşime girmeye ve kullanıcılarınızı etkileşime davet eden paylaşımlar yapmaya ve sayfanızın profesyonel gözükebilmesi adına çabalamaya devam edin. Kimseyi taklit etmeyin, küçük düşürmeyin ve özgün gönderiler oluşturun. Bu doğrultudan hiç sapmadan ilerlerseniz Keşfetinizin açılmaması için hiç bir sebep yok.

Keşfet Özelliği Nasıl Açılır sorusuna bildiğim kadarıyla, Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor sorusuna ise resimli şekilde cevap vermeye çalıştım. Umarım aradığınız bilgiyi bu konuda bulabilmişsinizdir. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar.

Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Gerçekten dünyanın en yararlı forum konusu olabilir. Instagram keşfete çıkma mevzusunu hiç bir sosyal medyacı anlatmaz ama tilkinin yakışıklı admini @Mobsy insta keşfete düşmeyi anlatır hemde en ince ayrıntısına kadar. Adam be adam geldi adam. seviyoruz seni usta.