Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm)

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Instagram kendi kendine takip ediyor sorunu için sizlere çözüm olacak bir yazı hazırlama gereksinimi duydum. Bu genellikle spam gönderenler hesabınızın kontrolünü ele geçirdiğinde gerçekleşir. Instagram hesabınızın başkalarını otomatik olarak takip etmesini önlemek için, hesabınıza sizden başka kimsenin erişemeyeceğinden emin olmanız gerekir. Bu Tilki.net yazısında sizlere bağlı uygulamalara erişimi kaldırıp şifrenizi güncelleyerek Instagram otomatik takip durdurma yaparak hesaplarınızdan etmeyi kaldırmayı göstermeye çalışacağım..

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor, Otomatik Takip Durdurma Nasıl Yapılır?​

"Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor." ve "Otomatik Takip Durdurma" sorunlarının çözümü için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.
 • adresine gidin ve oturum açın. Şifrenizi değiştirmeden önce, yetkisiz uygulamaların hesabınıza kalıcı erişimi olmadığından emin olun. Bu adımları bir web tarayıcısında tamamlamanız gerekecek, ancak bunu bir bilgisayar, telefon veya tablette yapabilirsiniz.

  Instagram otomatik takip ediyor

 • Ekranın sağ üstünde bulunan profil simgenizin üstüne tıklayın.

  Instagram otomatik takip

 • Ayarlar simgesine tıklayın. Açıldığında sol menüde bulunan başlıklardan "Profili Düzenle" kısmının içinde olacaksınız.

  Instagram otomatik takip ediyor sorunu

 • Uygulamalar ve Web Siteleri’ni tıklayın. Bunu kısmı yukarıda fotoğrafta gösterdiğim kısımda bulabilirsiniz.
 • Üstteki bölümü bulamadıysanız sağ taraftaki linki kullanabilirsiniz. =>

  Uygulama kaldirma instagram

 • Bu kısımda Instagram hesabı otomatik takip ediyor sorununa neden olan uygulamaları göreceksiniz.
 • Şüpheli uygulamaların veya Instagram’dan kaldırmak istediğiniz web sitelerinin altında bulunan “Kaldır”a tıklayın. Üst kısımda dört farklı sekme göreceksiniz: Aktif, Süresi Dolanlar, Kaldırılanlar, Test Kullanıcısı Davetleri. Tanımadığınız ve Instagram hesabınıza ulaşabilir olan web sitelerini kaldırın.
Instagram Hesabı Neden Otomatik Olarak Takip Eder?

Instagram hesabı otomatik takip ediyor
sorununa sebep olan bazı durumları aşağıda listeledim.
 • Instagram hesabınız ile bir internet siteye giriş yapmak
 • Instagram hesabınız ile bir uygulamaya erişim vermek
Bu problem genellikle instagram ücretsiz beğeni, takipçi sağlamak amacıyla uygulama ve sitelere izin vermeniz durumunda gerçekleşir. Bu uygulamalar sizin ve bu şekilde arama yapan insanların beğeni, yorum yapma gibi etkinliklerini kontrol ederek birbirlerine ücretsiz ve izinsiz olarak beğeni, yorum gibi işlemler sağlar. Peki bu problemi her platformda yaşar mıyız?

Sadece güvendiğiniz web site ve uygulamalarına Instagram hesaplarını ekleyin. Misalen TikTok ve Instagram hesaplarını birbirine bağlamanız bir problem teşkil etmez.

Artık yetkisiz hesapları devre dışı bıraktığınıza göre şifrenizi mobil uygulamada veya bir web tarayıcısında değiştirdiğinizde probleminiz çözülecektir. Umarım işinize yarayan güzel bir yazı olmuştur, iyi forumlar ♥
 
Derin

Derin

Moderatör
Moderatör
Katılım
9 May 2022
Mesajlar
115
Konum
Los Angeles
Güzel konu olmuş hocam, ayrıca YouTube daki introya bayıldım :) Forumumuzun şarkısı varmış da biz bilmiyormuşuz :)