Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Hesap Güvenliği Arttırma

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Instagram Hesap Güvenliği Arttırma işlemi aynı zamanda Hesabı Güçlendirme işlemidir. Bu yazımda Instagram Hesabı Güvene Alma işleminin nasıl yapıldığını elimden geldiğince detaylı olarak, siz değerli Tilki.NET ailesine aktarmak istiyorum.

Instagram Hesabı Güvene Alma​

Instagram hesap güvenliği arttırma işlemi için yapılması gereken önemli işlemleri listeler halinde aşağıya sıralamaya çalıştım. Aklınıza gelen ekstra güvenlik önlemleri varsa bu konuya cevap yazmayı unutmayın.

Instagram hesap guvenligi arttirma
  • Çift aşamalı doğrulamayı aktif hale getirmek: Bir hesapta çift aşamalı doğrulama aktif olursa o hesap eskisine göre iki kat daha güvenli hale gelmiş demektir. Çünkü iki aşamalı doğrulama, şifre girilse dahi hesaba doğrudan girmeyi önlüyor. Şifre girildikten sonra telefona gelen bir kod ile veya Instagram hesabının açık olduğu bir cihazdan kod almak veya hesabı aktif etmek mümkün. Kullanıcılar ister tamamen ister geçici bir süre bu cihazı kullanabilir. Eğer cihaz kullanıcıya ait ise Instagram üyesi cihazı kaydederek artık bu cihazda rahatlıkla hesabını kullanabiliyor.
  • Instagram kullanıcılarının yapması gereken işlemlerden birisi de giriş uyarılarını aktif etmek olarak yer almakta. Kullanıcılar Instagram giriş uyarılarını aktif ederek Instagram hesabına bir giriş yapıldığında anında müdahale edebiliyor. Örneğin şifre başka bir kullanıcı tarafından bulunduysa ve hesaba başka cihazdan giriş yapıldıysa bu durumda yapılması gereken hemen şifreyi değiştirmek ve daha güçlü bir şifre oluşturmak.
  • Bazı kişiler hesap içerisindeki bilgiler ile birlikte hesabı ele geçirebiliyor veya hesaptaki verileri toplayabiliyor. Kullanıcıların bu durumda yapması gereken hesabını gizliye alması ve tanımadıklarını eklememesi. Ayrıca bio kısmına yazılacak olan yazılara da dikkat edilmeli, bu konuda en doğru tercih yapılmalı.
  • Instagram hesap güvenliği arttırma yolları arasında 3. taraf uygulamalarını kullanmamak yer alıyor. 3. taraf uygulamalar Instagram hesabına erişerek verileri toplamaktadır. Bazıları daha ciddi sorunlara dahi yol açabilir. Örnek vermek gerekirse Instagram takipçi hizmeti almak isteyen bir kullanıcı Instagram hesabını şifresiyle birlikte bir uygulamaya girdiğinde kullanıcının şifresi çalınabilir. Bunun yanı sıra başka bir örnek vermek gerekirse Instagram’da bir gönderinin beğeni sayısını yükseltmeyi hedefleyen bir uygulama bulunuyor. Bu uygulama gizli bir hesaba sahip iseniz hesabınızdan izin alıyor. Uygulama belki bir casus yazılımı olabilir ve verilerinizi toplayarak kendi veritabanına aktarıyor olabilir. Bu durum verilerin satılmasına ve başkasının eline geçmeye kadar gidebiliyor.

Bu yazımda Instagram Hesabı Güçlendirme yani Hesap Güvenliği Arttırma hakkında sizlere bildiğim kadarıyla, bilgi aktarmaya çalıştım. Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur, iyi forumlar ♥