Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Butik Hesabı Nedir?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Bu yazımda Instagram butik hesabı nedir? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağım. Son zamanlarda sıkça merak edilen konulardan birisi olan ve sıkça araştırılan butik hesabı açmak mantıklı mı? Günümüzde salgının da getirdiği bazı durumlar sebebiyle internetten gelir elde etmek daha çok yaygınlaştı. Kullanıcılar internet sitesi açarak, sosyal medya üzerinden veya farklı kaynaklardan para kazanmak için çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar arasında alternatiflerden birisi de butik hesabı açmak.

Peki butik hesabı ne anlama geliyor? Butik hesabı ile birlikte ne yapılabilir ve bu hesabı açmak için ne gerekiyor? Bu konuda siz değerli Tilki.NET üyeleri için anlatmaya çalıştım.

Instagram butik hesabi nedir

Instagram Butik Hesabı Nedir?​

Butik kavramının anlamına baktığımızda giysi ürünleri satan mağazalara dendiği görülür fakat iş sosyal medyada bu şekilde işlemiyor. Instagram’da butik hesabı açan bir kullanıcı satış yapan ve mağaza işleten kullanıcıya verilen bir isim. Yani Instagram üzerinden para kazanmak için kendi ürünlerini veya farklı tedarikçilerin ürünlerini satan kişiler bu isme sahip oluyor.

Butik hesabı farklı şekillerde yapılabiliyor. Bunlardan birisi kullanıcı kendi depoladığı ürünlerini satarak ve ürünleri kendi kargolayarak bu işi yapması. Bir diğeri de dropshipping yöntemi. Dropshipping maliyet açısından sıkça tercih edilen bir yöntem. Çünkü bu yöntem sayesinde kullanıcılar uzaktan stok kontrolü yapabilir, ürün gönderebiliyor. Dropshipping olayından kısaca bahsetmek gerekirse bu yöntem sayesinde mağaza tedarikçi ile anlaşarak ürün satışı yapabiliyor.

Instagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?​

Instagram butik hesabı açmak isteyen bir kullanıcı öncelikle Instagram profili oluşturmalı ve sonrasında bu hesabı işletme hesabına çevirmeli. Şunu da belirtmek gerekiyor ki Instagram profil isminin marka ismi ile aynı olması tavsiye edilir. Çünkü bazı dolandırıcılar marka ismini kullanarak müşterileri kandırabilir. Müşterileri bu konuda uyarmak gerekiyor.

Instagram Butik Hesabı Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?​

Butik hesabı yönetirken kullanıcıların dikkat etmesi gereken pek çok durum bulunuyor. Bunlardan birisi bio yani biyografi kısmı ile ilgili olmakta. Biyografi kısmı, bir mağaza hakkında bilinmesi gereken bazı bilgileri içeriyor olması gerekir. Örneğin bu kısımda mağazanın ücretsiz kargo hizmeti var ise kaç liradan sonra başladığı belirtilebilir. Bunun yanı sıra mağazanın iade sürecinin nasıl olduğu, canlı destek sisteminin olup olmadığı gibi detaylar da yer alabilir. Bu sayede müşteriler daha bilgili bir şekilde mağazaya hakim olur.

Instagram’da butik hesabı yönetirken kullanıcılar öne çıkan hikayeler sistemini de kullanmalı. Sayfa bu sistemi çeşitli amaçlar için kullanabilir. Örneğin kargo sistemi, iletişim numaraları, kampanyalar gibi konularda burası işe yarayabiliyor.

Butik işinizi büyütmek ve satışları arttırmak için sayfanın bir tasarıma sahip olması, profesyonellik ve güven vermesi açısından çok önemli. Ayrıca başarılı bir butik hesabı olmak için reklam bütçesi ayırmanız gerektiğini unutmayın. Organik yollardan satışları arttırmak için ise kendi reklamını yapabilecek kadar kamera karşısına geçerek pazarlama yeteneğine sahip olmalısınız. Bu sayede Instagram Reels üzerinden sayfanızı keşfete düşürerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Bu yazımda Instagram Butik Hesabı hakkında bazı sorulara yanıt arayarak sizlere aktarmaya çalıştım. Umarım başarılı bir yazı olmuştur. ♥