Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iCloud Nedir? Ne İşe Yarar?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
iCloud nedir? Ne işe yarar? Apple'ın bulut depolama hizmetidir. Kullanıcının dosyalarını birden fazla cihaz arasında senkronize tutar ve içeriği başkalarıyla paylaşmanın bir yolunu sunar. iCloud'un ana özelliği, kullanıcıların verilerini bulutta depolamasına ve dünyanın herhangi bir yerinden erişmesine izin vermesidir. Bu depolama sistemi için en yaygın kullanım örnekleri, fotoğrafları, videoları, belgeleri ve diğer dosyaları merkezi bir konumda depolamaktır.

Apple’ın bulut depolama sistemi, Apple Inc.'e ait bir depolama ve senkronizasyon hizmetidir. iOS 5.1'in bir parçası olarak 12 Ekim 2011'de piyasaya sürüldü. Sistem fotoğraflarınızı, videolarınızı, belgelerinizi ve diğer dosyalarınızı herhangi bir cihazdan veya bilgisayardan erişebilmeniz için tek bir yerde güvende tutmanın en iyi yoludur.

iCloud Neden Kullanılır?​

Bulut depolama sistemi, bilgisayarınızın ya da telefonunuzun çökmesi veya çalınması durumunda müzik ve belgeler gibi önemli dosyaların yedeklerini depolamak için de popüler bir seçimdir. iCloud, Apple Inc. tarafından geliştirilen bir bulut depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Apple'ın iOS, macOS, watchOS ve tvOS'u içeren ürün grubunun bir parçasıdır. Bu sistem, kullanıcılara verilerine herhangi bir yerden ve herhangi bir cihazdan erişmenin kolay bir yolunu sunar.

Icloud nedir ne ise yarar

Ayrıca, kolay erişim için tüm dosyalarını tek bir yerde saklamalarına olanak tanır. Dosyalar iCloud’un diğer kullanıcılarıyla paylaşılabilir veya çevrimdışı kullanım için kaydedilebilir. Günümüzde oldukça fazla kullanılan çevrimiçi depolama alanı sağlayan bir bulut depolama hizmetidir. iCloud web sitesi, iOS ve Mac uygulamaları veya Cloud Kontrol Paneli aracılığıyla erişilebilir.

iCloud Kullanmanın Avantajları Nelerdir?​

Bulut depolama sisteminin birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde gösterilebilir;

  • Belge paylaşımı
  • Fotoğraf paylaşımı
  • Otomatik fotoğraf yedekleme
  • İnternet üzerinden verilere kolay erişim
  • Cihazlar arası otomatik senkronizasyon
  • iTunes kitaplığından kesintisiz müzik ve film akışı
  • Cihazlar arasında takvim senkronizasyonu bulunur.

Bu hizmeti kullanmanın en büyük avantajı, tüm verilerinizi otomatik olarak yedeklemesi ve herhangi bir internetten erişmenize izin vermesidir. Bu, bir dizüstü bilgisayardaysanız ve fotoğraflarınıza iPhone'unuzdan erişmek istiyorsanız, bunu yalnızca iPhone'unuzda iCloud'da oturum açarak yapabileceğiniz anlamına gelir. Belirtilen bütün faydaları ele alındığında iCloud kullanımı son derece yararlı oluyor.

iCloud Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?​

Bulut depolama, verilerinizi ve içeriğinizi depolamak için Apple cihazınızı kullanan bir hizmettir. iCloud Apple'ın bulut depolama hizmetinin adıdır. Bu hizmet iPhone, iPad, iPod, Mac ve Apple Watch gibi cihazlarda kullanılabilir. Kullanıcılara herhangi bir cihazdan verilerine dosya indirmeye veya manuel olarak eşitlemeye gerek kalmadan erişmelerine izin verdiği için kolaylık sağlar. Ayrıca, kullanıcıların telefonlarını veya bilgisayarlarını kaybetmeleri durumunda kolayca fotoğraflarını ve videolarını otomatik olarak yedeklemelerine olanak tanır. iOS, macOS, watchOS ve tvOS cihazlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Sağladığı avantajlar ve özellikler ile günümüzde bütün Apple cihaz sahipleri tarafından bu depolama hizmetinin kullanıldığını söylemek mümkündür.
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
503
Web
karavilgrup.com.tr
Kredi
1,666
Points
360
Ticaret: 0 / 0 / 0
Apple dünyasından herhangi bir cihaz kullanılıyorsa mutlaka verilerin buluta yedeklenmesi gerekiyor. Hayat kurtarıyor.