Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

HTML'de Strong ve B Etiketlerinin Farkı Nedir?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Selamlar, değerli Tilki.NET ailesi. Bu yazımda öğrenmenizi istediğim konu strong ve b etiketi arasındaki fark. HTML'de strong ve b etiketleri aynıymış gibi gözüken iki farklı etikettir. İki etikette kullanıldığında yazıyı kalınlaştırır. İnternet sitelerinde kalın yazı ile karşılaştığınızda arka planda strong ve b etiketlerinin kullandığını anlayabilirsiniz.

HTML'de Strong ve B Etiketi Kullanımı​

HTML'de Strong ve B Etiketleri birbirine benzer gözükmesine rağmen kullanım açısından farklılık gösterir. Konuyu açıklamadan önce B ve Strong kelimelerinin ne anlama geldiğini inceleyelim. Strong; kelime anlamı ile güçlü, B ise Bold kelimesinin kısaltmasıdır ve kalın anlamına gelir.

Siz eğer bir yazıyı sadece kalın yapmak istiyorsanız o halde B yani Bold etiketini kullanabilirsiniz. Strong etiketi ile bir yazıyı sadece kalın göstermekle kalmaz, aynı zamanda sitenize gelen arama motoru botlarına yazının bu kısmının önemli olduğunu vurgularsınız. Buda SEO açısından oldukça önemli bir etkendir. Şimdi Lorem ipsum metni üzerinde Bold ve Strong metinlerini kullanarak, görüntü olarak fark bulunmadığını birlikte görelim.

HTML:
<p>Lorem , <b>dolor</b>  sit amet consectetur adipisicing elit.
    Distinctio repellendus autem necessitatibus
     rem architecto vero officiis saepe reprehenderit, veritatis mollitia!</p>

<p>Lorem ipsum <strong>dolor sit amet</strong>  consectetur, adipisicing elit. Eligendi vitae
     voluptas nihil ex quos earum fuga numquam, assumenda similique voluptate.</p>

Strong ve b etiketi html

SEO için yararlı olduğunu düşündüğüm, B ve Strong Etiketlerinin farkını sizlere aktarmaya çalıştım. Umarım yararlı bir yazı olmuştur. İyi forumlar. ♥