Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hotmail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Günümüzde birçok kişi farklı sağlayıcılardan eposta adreslerine sahip olmakla birlikte belki de ilk e-posta sağlayıcılarından olan Hotmail uzantılı hesaplar ise dünya genelinde birçok kişinin sahip olduğu adresler arasında yer alıyordu. Bu noktada Hotmail hesap kurtarma özellikle Hotmail’in sahibi olan Microsoft’un bu hizmeti Outlook’a dönüşmesi ile birçok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Eski Hotmail hesaplarına Outlook üzerinden erişim sağlanmakta olup hepsi Microsoft hesabı olarak isimlendirilmektedir.

Hotmail hesabını ya da genel olarak Microsoft hesabını kurtarmak için izlenmesi gereken birtakım adımlar bulunmaktadır. Aynı zamanda farklı Microsoft hizmetleri kullanarak da hesaplarını sıfırlamaları mümkündür. Bu adımlar ve diğer detaylar ise şu şekilde.

Kurtarma Formu ile Hesap Kurtarma​

Hotmail başta olmak üzere Microsoft hesaplarını kurtarmak için izlenmesi gereken adımlardan ilki kurtarma formu doldurmaktadır. Bu sayede Hotmail hesap kurtarma için izlenmesi gereken adımlar şunlar olacaktır:

Hotmail, Outlook Hesap Kurtarma​

  • Öncelikle adresine giriş yaparak burada hesaba ait e-posta adresi, telefon numarasını ya da kullanıcı adının girilmesi gerekmektedir.

    Hotmail hesap kurtarma

  • Hotmail Hesap Kurtarma işlemlerinin devam edebilmesi için farklı bir e-posta adresi girilir. Hesabı kurtarmak için Microsoft bu gireceğini e-posta adresinden size ulaşacaktır.
  • Sonrasında robot olmadığını doğrulamak adına burada birtakım doğrulama işlemleri yapılır, ileri tuşuna basılır.
  • Bir önceki adımda verdiğiniz e-posta adresinin doğru olup olmadığını kontrol etmek için e-postanıza bir doğrulama postası gönderilir. Doğruladıktan sonra ise bir sonraki işleme geçilir.
  • Kurtarma formunu doldurduktan sonra “Gönder” tuşuna basılır ve 24 saat içerisinde kurtarmak istediğiniz hesabınıza ilişkin Microsoft size geri dönüş yapar.

Kurtarma Formu Nasıl Doldurulur?​

Microsoft tarafından sunulan Hotmail e-posta hesabını kurtarmak isteyenler yukarıda adımları izlemek durumundadır. Bu noktada kullanıcıların bir kurtarma formu doldurmaları gerekir. Bu formda hesabınıza ilişkin birçok bilgi yer almakta olup ne kadar çok bilgi girilirse Hotmail hesap kurtarma için şans da o kadar artmaktadır.

Formda kurtarmak istediğiniz hesapta da kullandığınız bilgileri, hatırladığınız kadarı ile doğru girmeniz önemlidir. İsminiz ve soy isminiz, doğum tarihiniz, ülkeniz, epostaya ilişkin olarak; telefon numaranız, kurtarmak istediğiniz eposta ile göndermiş olduğunuz e-posta hesapları (hatırlandığı kadarı ile), eğer ilgili hesabı kullanarak Microsoft üzerinden bir satın alma işlemi gerçekleştirdiyseniz fatura bilgileriniz, e-posta adresiniz içerisinde açtığınız klasörler, özel adresler ve diğer detayları da hatırladığınız kadarı ile ilgili bölümlere yazabilirsiniz.

Olumsuz Geri Dönüş Alınırsa Ne Yapılır?​

Hesabınızı kurtarmak için form doldurarak göndermiş olduğunuz form olumsuz geri dönüş alındığında yapılacak bir diğer işlem ise Microsoft destek uygulamasına başvuru yapmak gerekmektedir. Öncelikle geçici bir Microsoft hesabı açılmalıdır. Daha sonra bireyler günde en fazla iki kere olmak üzere form doldurup gönderme işleminin tekrar denenmesi önerilmektedir.

Microsoft tarafından istenilen başka bir eposta adresine bağlantı sıfırlama adresi göndermediğinden formun doğru bir şekilde doldurulup gönderilmesi gerekmektedir. Hotmail hesap kurtarma için bu formla başvuru yapmak tekrar tekrar denemek tek çözümdür. Eğer tüm bu adımlar izlenip halen olumsuz geri dönüş alınıyorsa, yapacak bir şey kalmamıştır. Zira Microsoft’un kesin ilkeleri sebebi ile hesabın size bir şekilde ait olduğunun kanıtlanması zorunludur. Bu noktada canlı destek de yardım ve destek sağlayamamaktadır.