Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hosting Nedir?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Pek çok kişi tarafından hosting nedir sorusu merak edilebilir. Web, internet üzerinden belirli bilgilere erişimi sağlayan uluslararası bilgisayar ağına verilen isimdir. Web barındırma, İnternet üzerinden erişilebilen bir veri depolama hizmeti olarak bilinir. Web hosting (web barındırma ya da yalnızca barındırma şeklinde de adlandırılır), bu nedenle:

  • Metinlerin,
  • Fotoğrafların,
  • Videoların ve diğer belge türlerinin bir sunucuda barındırılmasından oluşur.
Unutulmamalıdır ki bir sunucu, bir kullanıcı (istemci) tarafından yapılan isteklere cevap verebilen bir uygulamadır. Uzantı olarak, bu uygulamanın sahibi olan ve istemcilere yanıt verebilen bilgisayar sunucu olarak bilinir. Web barındırma, bu anlamda, söz konusu verileri görüntüleyerek İnternet kullanıcıları tarafından yapılan isteklere "cevap veren" bir sunucuda bilgi depolamak anlamına gelir.

Web Hosting

Teknik konuları bir kenara bırakıp konsepti basitleştiren web hosting, web sitelerinin ve e-postaların depolandığı alan olarak anlaşılabilir. Ayrıca hosting nedir sorusunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Örneğin, spor ayakkabı satışı yapan bir firma internette bir web sitesi istiyor olsun. Siteyi tasarladıktan sonra, ağa yüklemek için web sunucusuyla anlaşmalı ve insanların bir İnternet adresi veya etki alanı üzerinden içeriğe erişebildiğinden emin olmalıdır. Sınırlı faydalar sunsalar da (izin verdikleri bilgi depolama veya veri trafiği açısından) ve müşterilerinin sayfalarında reklamlar gösterseler de ücretsiz web barındırma hizmetleri de vardır. Profesyonel web siteleri için uzmanlar, web barındırma için daha geniş kapsamlı bir hizmet almayı ve ödeme yapmanızı önerir.

En yaygın uygulamalardan biri, site geliştirme kısmında iken bedava bir hosting hizmeti ile başlamak ve ancak süreç tamamlandığında ücretli bir barındırma hizmetine geçilmesidir. Bunun alan adının, yani sitenin adının veya adresinin satın alınmasını etkilemediğini belirtmekte fayda vardır. Kişi alan adını satın alabilir ve sözleşme süresi boyunca çeşitli sunuculara erişmek için kullanabilir. Web hosting nedir öte yandan, bir sunucudan diğerine geçmek, bu görev İnternet uzmanları tarafından oldukça sık gerçekleştirilmesine rağmen, anında veya kolay olan bir şey değildir.

Hem ekipman, yazılım ve bilgi düzeyinde hem de her iki sunucunun belirli özellikleri arasındaki uyumsuzlukta beklenmeyen sorunlar her zaman ortaya çıkabilir, ancak hiçbiri yeni hizmetin daha eksiksiz olması durumunda sunabileceği avantajlardan daha güçlü değildir.

Web Barındırma Hizmeti

İyi bir web barındırma hizmeti seçmek, bu nedenle, bir site geliştirirken temel bir noktadır, çünkü performansı ve başarısı aynı zamanda özelliklerine de bağlı olacaktır. Bugünün kilit noktalarından biri, diğerlerinin yanı sıra Joomla, Drupal ve WordPress'i barındıran bir topluluk olan İçerik Yönetim Sistemleri ile uyumluluktur. Ayrıca artık hosting nedir sorusu kişilerin aklına takılan bir soru değildir. Programcıların sayfa geliştirmeyi sıfırdan ele aldığı 90'lı yılların aksine, bugün bu güçlü komut dosyalarından birine güvenmek çok yaygındır çünkü bunlar size diğer yönlerden yararlanmanız için zaman verir.

Dikkate alınması önemli olan diğer bir kavram, sayfanın çevrimiçi olduğu sürenin miktarını gösteren İngilizce bir ifade olan çalışma zamanıdır. Zaman zaman hizmeti kesintiye uğratmak neredeyse imkânsız olduğu için şirketlerin %99 uptime sunması normaldir.
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
529
Web
karavilgrup.com.tr
Ticaret: 0 / 0 / 0
İHS.com adresi güvenilir ve sağlam şekilde hizmet veriyor. İsteyen göz atabilir.
 
Impossible

Impossible

Tilki Adayı
Katılım
9 May 2022
Mesajlar
14
Ticaret: 0 / 0 / 0
@Celil 'in firması netkreatif.web.tr çok sağlamdır tavsiye ederim.