Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Header Ne Demek?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Başlık, İnternet'teki bir web sayfasının üst kısmında görüntülenen bir metin türüdür. Genellikle web tasarımında adı, logosu ve daha fazlası gibi web sitesi hakkında bilgi sağlamanın bir yolu olarak kullanılır. Header ne demek? Genellikle içerik alanının üstüne yerleştirilir ve genellikle sayfanın yazarı, telif hakkı, yayınlanma tarihi ve diğer meta veriler hakkında bilgiler içerir. Başlık birçok farklı biçimde gelir: bazıları kısa, diğerleri uzun ve ayrıntılıdır.

İçerik alanının kendisinden daha fazla yer kaplayan başlıklar da vardır. Bu, bir web sitesinin en üstünde görünen görsel bir öğedir. Web sitesi ve sahibi, markası ve diğer ilgili bilgiler hakkında bilgi vermek için kullanılabilir. Başlık, web sitelerinin önemli bir yönüdür, çünkü ziyaretçilerin aşağı kaydırmak zorunda kalmadan web sitesi hakkında daha fazla bilgi almasına yardımcı olur. İzleyicilere şirketinizin veya markanızın ne anlama geldiği hakkında bir fikir verdiği için web sitenizi markalaştırmak için de etkili bir araçtır.

Header Ne İşe Yarar?​

Başlık, belirli mesajları hızlı ve kolay bir şekilde iletmenizi sağlar. Ayrıca, kullanıcılar o anda göz attıkları yerden daha uzaktaki bağlantıları tıklamak yerine yakındaki bağlantıları tıklama olasılığı daha yüksek olduğundan, dönüşümleri artırmanın yanı sıra kullanıcıları sitenizdeki bir sayfadan diğerine yönlendirmenin de harika bir yoludur. Header, bir makalenin başında görünen bir kısa açıklama veya küçük bir ifadedir. Genellikle makale için bir başlık ve bir makalenin içeriğini tanımlamak için bir slogan olarak kullanılır. Header’ler, başlıklar oluşturmak ve onları akılda kalıcı kılmak için kullanılırken aynı zamanda okuyuculara ihtiyaç duydukları ve istedikleri bilgileri sağlar.

Header nedir

Header Neden Kullanılıyor?​

Header’ler, bir makaledeki belirli anahtar kelimelere dikkat çekmek, makalenin devamında ne olacağına dair beklentileri ayarlamak veya hikâyede neler olabileceğine dair bir bağlam sağlamak için kullanılabilir. Başlık, yayıncılar ve kendi bloglarında makaleler oluşturan blogcular tarafından kullanılabilir. Header, genellikle sayfanın en üstüne yerleştirilen bir web sayfasının başlığıdır. Genellikle gezinme bağlantıları, logo, arama çubuğu ve diğer ilgili bilgileri içerir. Bir web sayfasının üst kısmında görünen bir reklam veya grafik türüdür. Genellikle bir web sitesinin başlığına yerleştirilir ve web tasarımı için çok önemli bir unsurdur.

Header Kullanmanın Avantajları Nelerdir?​

Header kullanmanın birçok faydası vardır. Faydalardan bazıları şunlardır:

  • Kullanıcıların web sitenizde veya blogunuzda ihtiyaç duyduklarını bulmasını kolaylaştırması yer alır.
  • Web sitenizdeki tüm sayfalarda tutarlı bir tasarım oluşturmayı kolaylaştırır.
  • Başlık kullanmanın avantajları arasında bulunması ve kullanılması kolay gezinme bağlantıları sağlar.
  • Net markalaşma sağlar.
  • Sitenizdeki üstbilgi ve altbilgiyi içeren her sayfa için bir URL'ye sahip olarak SEO'yu iyileştirebilir.

Header, gezinme seçenekleri, arama terimleri veya yeni ürünler sağlamak gibi birçok şekilde kullanılabilir. Ayrıca sitenizden para kazanmak için bir reklam aracı olarak da kullanılabilir.