Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haber Siteleri Nasıl SEO Yapmalıdır?

  • Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
171
Konum
Amsterdam
Kredi
572
Points
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
SEO çalışmaları internet sitelerinin tamamı amacıyla doğru yapılması durumunda ciddi ehemmiyet taşıyor olsa da, haber siteleri amacıyla SEO stratejileri başka internet sitelerine göre biraz daha değişiklik göstermektedir. Rekabetin son derece yüksek olması ve son derece otoriter haber sitelerinin bulunması nedeniyle, uygulanacak stratejilerin ehemmiyeti daha da ehemmiyet kazanıyor.

5 maddeyle haber siteleri amacıyla SEO stratejileri ile ilgili bilinmesi gereken bütün detaylar;

Güncellik
Haber sitelerine SEO gerçekleştirmek amacıyla geçerli olan kurallar var, en mühim unsurlardan biri site güncelliğidir. Genellikle yeni ya da ilerlemekte olan haber sitenizin rakiplerini incelediğinizde, nerdeyse her birkaç dakikada bir güncellendiğini görebilirsiniz. Bu güncellik içerik bakımından olup, yorumları da hesaba kattığımızda bu sitelerin aşağı yukarı bir dakikanın altında bir güncelliğe sahip olduklarını söyleyebiliriz. Bu amaçla güncellik, en mühim kriterler arasındadır.

Sosyal Medya
Etkileşimi çoğaltmak ve sosyal medyada haberinizin ve bundan dolayı da sitenizin paylaşılanlar arasında olması, haber siteleri amacıyla SEO stratejileri arasındaki mühim kriterlerden biridir. natural yöntemlerle arama motorlarından ziyaretçi alabilmek daha iyi olsa da, haber sitelerine sosyal medyadan ziyaretçilerin gelmesi ve etkileşimin yükselmesi Google’a görkemli ölçüde olumlu sinyaller verecektir.

News Kaydı
Google doğrultusundan haber sitelerinin başka sitelerden ayrılması ve yalnızca haberler arasında arama gerçekleştirmek isteyenlere yönelik verdiği hizmetlerden biri de, Google News hizmetidir. Google News kaydı ile resmen haber sitelerine özel değişik bir arama motoru oluşturmuş oldu.
Şayet sizin de bir haber sitesi var ve SEO projelerinizin etkili olmasını istiyorsanız, kesinlikle Google News ile sitenizi uyumlu duruma getirerek başvurunuzu süre kaybetmeden yapın.