Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Güvenli internet nedir, nasıl kapatılır?

  • Konbuyu başlatan LOTR Manyağı
  • Başlangıç tarihi
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
527
Web
karavilgrup.com.tr
Ticaret: 0 / 0 / 0
Selamlar,

Şimdi sizlerle güvenli internet nedir ve nasıl kapatılır bunu konuşacağız. Öncelikle güvenli internet ücretsiz bir hizmettir ve kullandığınız ISS sağlayıcınızdan bunu talep etme hakkınız vardır.

Güvenli internet : sizi internetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.
  • Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur.
  • Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.
  • İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, profilinizi değiştirebilir ya da bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.
Nasıl Kurulur : Güvenli internet hizmetine geçmek isteyen kullanıcılar öncelikle kullandıkları internet servis sağlayıcılarının sitesini kontrol edebilirler. Bu sitede yer alan yönlendirmelerle hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Servis sağlayıcınızın online işlemlerinden ya da SMS yolu ile hizmeti aktif edebilir ya da iptal edebilirsiniz. Tüm servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz bir şekilde sunulur. Güvenli internet iptal sonrasında tüm özellikleri ile kapatılır. Normal hizmet almaya devam edersiniz.

Nasıl kapatılır : Kullandığınız ISS sağlayıcısına göre değişmekle birlikte genellikle bu hizmeti SMS ile iptal edebilirsiniz. Örneğin;
  1. Vodafone'da Güvenli Internet Servisini iptal etmek için "GUVENLI IPTAL" yazıp 2500’e SMS gönderebilirsiniz.
  2. Türk Telekom'da 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numaramız üzerinden Güvenli İnternet Profil değişikliklerini gerçekleştirebilmektedir.