Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Gibi Getir Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Eski ismiyle Google Gibi Getir, yeni ismiyle URL Denetimi Aracı Nedir? Nasıl Kullanılır? gibi soruları elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Yeni sitelerde indexlenme hızı genellikle oldukça düşüktür. Yazdığınız özgün içeriklerin farklı bir site tarafından kopyalanması yeni sitelerde sizi bu işten soğutabilir. Google Gibi Getir Nasıl Yapılır kısaca bahsedelim.

Google Gibi Getir Nedir?

Google'a site haritası da yollasanız bu site haritaları belli periyotlar dahilinde kontrol edilir. URL Denetimi Aracı Google'a bir sesleniş tarzıdır. Eski Google gibi getir aracını kullandığınızda aslında google'a şu mesajı verirsiniz ; " Google siteme yeni bir içerik girdim, bunu inceler misin? " Bu sayede indexinizin hızını bir miktar arttırmış olursunuz.

Google Gibi Getir Nasıl Kullanılır?
Google Gibi Getir
kullanmak için sitenizi Google Search Console yani Google Arama Konsoluna bağlamış olmanız gerekmektedir. Nasıl bağlanacağını bilmiyorsanız, konularımı takipte kalmanızı öneririm.
  • Google Search Console sayfasına gidelim =>
  • Ardından Şimdi Başla kısmına tıklayalım.
  • En üstte bulunan kısım bizim Google Gibi Getir aracımızdır.Google gibi getir nasil kullanilir
  • Yeni girdiğimiz içerik linkini https://tilki.net/ içindeki tüm URL'Leri denetleyin yazan kısma tıklayalım ve bir süre bekleyelim.

Google gibi getir nedir
  • Sağ altta bulunan DİZİNE EKLENMESİNİ İSTE butonuna tıklayarak, bir süre daha bekleyelim. Bu işlemler sunucu yoğunluğuna göre 30 saniye- 1 dakika aralığında sürebilmektedir.
  • Beklerken ekranımızda "Yayınlanmış URL’nin dizine eklenebilir olup olmadığını test etme" başlıklı bir uyarı çıkacaktır.
  • İşlem tamamlandığında ekranda "Dizine Eklenmesi İstendi" şeklinde bir uyarı çıkacak ve işlemimiz başarı ile tamamlanacaktır.
Google Gibi Getir Nasıl Kullanılır, Google Gibi Getir Nasıl Kullanılır? gibi sorulara yanıt vermeye çalıştığım bu yazı umarım sizler için faydalı olmuştur.
Hepinize iyi forumlar dilerim. :)
 
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
176
Konum
Amsterdam
Ticaret: 0 / 0 / 0
Detaylı bir yazı olmuş teşekkürler üstad.