Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Doodle Nedir?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Google Doodle nedir? Google'ın özel günleri, etkinlikleri ve insanları kutlamak için kullandığı etkileşimli animasyonlardır. Google Doodles, Google'ın sanat, kültür ve tarih sevgisini dünyayla paylaşmasının popüler bir yolu haline geldi. Ayrıca, insanları şirketin misyonuna dahil etmenin harika bir yoludur. Google Doodle'ları, şirket tarafından Google logosunda yapılan değişikliklerdir. Farklı şekil ve boyutlarda gelirler.

Google Doodles, bir kişi, yer veya etkinliğin onuruna görüntülenen özel bir Google logo tasarımıdır. Genellikle Google Doodles ekibi tarafından oluşturulur ve ona bağlı bir yıldönümü tarihi vardır. Google Doodle'lar çeşitli vesilelerle insanları, olayları ve yerleri anmak için kullanılır. Bayramları, ünlülerin doğum günlerini, Amerika'nın kuruluşu gibi önemli yıldönümlerini ve hatta bilimsel keşifleri kutlamak için kullanılırlar.

Google Doodle Neden Kullanılır?​

Google Doodles, tatilleri, etkinlikleri, başarıları veya insanları kutlamak için her gün değişen bir Google logosu türüdür. Bunlar, şirketin Mountain View, California'daki genel merkezinde çalışan Google'ın kurum içi sanatçı ve tasarımcı ekibi tarafından oluşturulur. Bazı insanlar, tarih ve bilim hakkında bilgi edinmenin eğlenceli bir yolu oldukları için onları severken, diğerleri onları sık sık ekrana sıkışıp kaldıkları için can sıkıcı buluyor. Ancak genel olarak oldukça beğenilen ve popüler olan bir değişikliktir. Google Doodle, Google tarafından hazırlanan bir dizi animasyonlu, etkileşimli ve bazen etkileşimli çizimlerdir. Genellikle tarihi veya kültürel önemi olan bir kişiyi veya olayı kutlarlar. Google Doodle'lar tatilleri kutlamak, yıldönümlerini anmak, ölen insanları onurlandırmak ve tarihi anları işaretlemek için kullanılır. Ayrıca arama ve haritalar gibi Google hizmetlerini tanıtmak için de kullanılırlar.

Google Doodle Neleri Anmak İçindir?​

Google Doodles, Google'ın tatilleri ve diğer özel etkinlikleri kutlamasının bir yoludur. Google'ın şirket içi sanatçıları tarafından oluşturulurlar. Google Doodle'ları, Google'ın şirket kültürünü dünyayla paylaşması için bir fırsat olarak da kullanılıyor. İnsanların kendileri ve dünya hakkında iyi hissetmelerini sağlama gücüne sahip oldukları söylenmiştir. Geçmişte, Google birçok farklı doodle oluşturdu.

Google doodle

Bunlara Yulaf Ezmesi Adam, Pi Günü'nü kutlayan Doodle ve daha pek çok şey dahildir. Yani Google Doodle'ları yalnızca bir web sayfasındaki basit çizimler değildir. Aslında, tatilleri veya özel günleri kutlamak için şirkette çalışan Google mühendisleri tarafından oluşturulurlar. Google Doodle, günlük olarak değişen etkileşimli bir çizim içeren bir Google arama sonucu türüdür. Çizimler sanatçılar, tasarımcılar ve geliştiriciler tarafından oluşturulur. Bunlarla;

  • Önemli tarihler
  • Önemli olaylar
  • Ünlü kişiler

Büyük gelişmeler gibi şeyler anılabilir.

Google Doodle Nasıl Gerçekleştirildi?​

İlk Google Doodle 27 Eylül 1998'de yapıldı; ABD, Nevada'daki Burning Man Festivali içindi. Google Doodle'ları, günlük olarak değişen etkileşimli bir çizim içeren bir Google arama sonucu türüdür. Çizimler sanatçılar, tasarımcılar ve geliştiriciler tarafından oluşturulur. Tipik olarak, Doodle, bir şekilde veya başka bir şekilde dünyaya önemli katkılarda bulunan tarihten bir kişi veya bir grup insanı içerecektir.
 
WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
84
Kredi
615
Points
118
Ticaret: 0 / 0 / 0
Eline sağlık, güzel yazı. Bazen gerçekten de çok yaratıcı Google Doodle'lar görüyorum. Bir keresinde Doodle'da oyun bile görmüştüm. Bence enteresan ama güzel bir Google geleneği.
 
Slade

Slade

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
52
Kredi
0
Points
0
Ticaret: 0 / 0 / 0
Eline sağlık, güzel yazı. Bazen gerçekten de çok yaratıcı Google Doodle'lar görüyorum. Bir keresinde Doodle'da oyun bile görmüştüm. Bence güzel bir geleneği.
Teşekkürler, kesinlikle çok yaratıcı Google Doodle'lar karşımıza çıkıyor. Bazı günleri hatırlamaması gerçekten üzücü :(