Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gizlilik Odaklı Birbirinden Güvenli 3 Tarayıcı

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Veri gizliliği birçok kullanıcı tarafından dikkate alınmıyor olsa da sanal dünyada sıklıkla ihlal edilen bir şey. Bu durumun farkında olan çok az internet kullanıcısı bulunuyor ve bu nedenle de veri gizliliği konusunda pek de iyi iş çıkartamayan Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılar çoğunluk tarafından kullanılıyor. Eğer veri gizliliğine önem veriyorsanız Gizlilik Odaklı Tarayıcılar işinizi hayli kolaylaştıracak!

Yine de belirtmek gerekiyor ki hiçbir tarayıcı sizi tam olarak gizli kılamaz. Çeşitli değişkenler nedeniyle veri gizliliğiniz ihlal edilebilir ve sizinle ilgili veriler toplanabilir. Buna rağmen yazımızda sözünü edeceğimiz tarayıcılar, günümüzün en çok kullanılan tarayıcılarına kıyasla çok daha güvenli sayılabilir. Şimdi Gizlilik Odaklı ve Güvenilir Tarayıcılar listemize bir göz atalım!

Tor browser

1) Tor Browser
Onion Routing tekniği adı verilen teknik ile çalışan Tor Browser, gizlilik ve güvenilirlik denildiği zaman akla ilk gelen tarayıcılardan bir tanesi. Tor Browser, birçok tarayıcıya göre çok daha yavaştır çünkü herhangi bir siteye erişmeden önce defalarca denemeler yapar. Ancak amacınız gizlilikse işinizi görebilir!

5179


2) Epic Browser
Tıpkı Tor Browser gibi Epic Browser da tam anlamıyla güvenlik ve gizliliğe odaklanmıştır. Tor Browser'a kıyasen güvenlik konusunda sönük kalıyor olsa da bazı kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Comodo dragon 810x627


3) Comodo Dragon Browser
Adeta bir virüsten koruma programı gibi çalışan Comodo Dragon Browser, Gizlilik Odaklı Browser listesinde yer almayı hak ediyor çünkü arka planda yoğun bir çalışma sürdürüyor. Bu nedenle de sıklıkla tercih ediliyor.

Bu yazımda birbirinden güvenli ve gizliliğe önem veren 3 tarayıcıdan söz ettim! Eğer bu tarayıcılarla ilgili sormak istediğiniz şeyler olursa yorumlardayım. İyi forumlar!