Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geliştiriciler İçin Google Chrome Uzantıları (Tavsiye)

  • Konbuyu başlatan Emre KRMN
  • Başlangıç tarihi
Emre KRMN

Emre KRMN

Tilki Adayı
Katılım
6 May 2022
Mesajlar
50
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba arkadaşlar,
Bu yazımda siz geliştiriciler için kullanmanızı önerdiğimiz, tavsiye ettiğimiz bir kaç google chrome uzantısından bahsedeceğim. Burada paylaştığımız uzantıları hemen hemen zaten sizler kullanıyorsunuzdur ama ben yine de paylaşmak istedim :)

Google Chrome Uzantıları Nerededir ve Nasıl Yüklenir?
- Chrome tarayıcı sol en üstte üç noktaya tıklayın; Diğer Araçlar - Uzantılar bölümüne gidin.
Ti

- Uzantılar sayfasında solda Chrome Web Mağazası'nı Açın linkine tıklayın.
- Önünüze Chrome Uzantı Mağazası geldiğinde istediğiniz uzantı ismini yazın, bulun ve kurun :)

Önerdiğimiz/Tavsiye Ettiğimiz Uzantılar:

1. WhatFont

Bir internet sitesinde gezinirken bir font mu beğendiniz? İşte bu WhatFont uzantısı sayesinde o yazının üzerine geldiğinizde size hangi fontu kullandığını gösteren bir uzantı.

2. MozBar Chrome Uzantısı
Bir sitenin SEO ile ilgili çalışmalarını çeşitli analizleriyle ortaya döken bir uzantı diyebiliriz. Ücretsiz bir şekilde MozBar hesabı açabiliyorsunuz ve bu gerekli bilgileri öğrenme şansınız mevcut..

3. Awesome Screenshot & Screen Recorder
Bu uzantı sayesinde; herhangi bir internet sayfasından kolayca resim alabilirsiniz. İnternet sayfasının tam sayfa resmini veya istediğiniz bir bölümün resmini kolayca elde edebilirsiniz. Son güncellemesiyle birlikte internet sayfasından video bile çekebiliyorsunuz.

4. Scan Wp Chrome Uzantısı
Bu uzantı çok işinize yarayacak diyebiliriz. Çünkü günümüzde Wordpress kullanan site çok var. Bu uzantı da wordpress ile kurulmuş olan sitelerin hangi eklentileri kullandığını ve hangi temayı kullandığını görmenize yardımcı olacak. Yani diyelim bir sitenin temasını beğendiğiniz fakat hangi temayı kullandığını merak ediyorsunuz, işte bu uzantı tam bu işe yarıyor..

5. PageSpeed Insights
Web geliştiricilerin ilgisini çeken Google’ın bir diğer aracı ise PageSpeed Insight‘dır. PageSpeed Insights Chrome Uzantıları, web sayfalarınızın performansını değerlendirmenize ve bunları nasıl geliştirebileceğiniz konusunda öneri almanıza olanak tanır. Geliştiricilerin üretkenliklerini artırması ve projelerini geliştirmeleri ve değerlendirmeleri için çok daha fazla araç ve chrome uzantıları bulunmaktadır.