Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Flutter Nedir?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Flutter nedir? Platformlar arası bir mobil uygulama geliştirme çerçevesidir. Google tarafından oluşturulur ve etkileşimli mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılır. Bu araç takımı, geliştiricilerin tek bir kod tabanında iOS ve Android için yerel uygulamalar oluşturmasını sağlar. Ayrıca, herhangi bir kodlama bilgisi olmadan kolayca özelleştirilebilen, platform için tasarlanmış geniş bir widget seti sağlar. Flutter'ın kullanıcı dostu olması, öğrenmesi ve kullanması kolay, hızlı, ölçeklenebilir olması gibi birçok avantajı vardır.

Araç, Google tarafından oluşturulan bir mobil uygulama geliştirme çerçevesidir. Yüksek performanslı, platformlar arası ve yüksek kaliteli uygulamalar için kullanılır. Bu araç takımı ile, yalnızca birkaç saat içinde hem iOS hem de Android için uygulamalar oluşturmanın kolay bir yolunu sunar. Ayrıca, geliştiricilerin Materyal Tasarımı ilkelerinin yardımıyla güzel kullanıcı arayüzleri oluşturması için güçlü bir araç seti sunar.

Flutter Özellikleri Nelerdir?

Google tarafından geliştirilen yazılım geliştirme kiti, platformlar arası ve geniş ölçekte performans gösteren mobil uygulamalar geliştirmenin kolay bir yolunu sağlamak için yapılmıştır. Araç, geliştiricilere Flutter uygulamalarında hem yerel UI öğelerini hem de özel widget'ları kullanma yeteneği sunan Dart programlama dilinin üzerine inşa edilmiştir. Google tarafından geliştirilen bir mobil uygulama geliştirme çerçevesidir.

Flutter nedir

Geliştiricilerin hem iOS hem de Android için yüksek kaliteli uygulamalar oluşturmasına yardımcı olur. Geliştirme kiti, 2017 yılında piyasaya sürüldü ve kullanımı kolay özellikleri ve kullanım hızı nedeniyle geliştiriciler arasında hızla popüler oldu. Esas olarak iOS ve Android cihazlar için mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılır. Geliştiricilerin hızlı, verimli, güzel, performanslı ve ölçeklenebilir yüksek kaliteli uygulamalar oluşturmasına yardımcı olur.

Flutter Kullanmanın Faydaları Nelerdir?​

Flutter, açık kaynaklı bir programlama dili olan Dart'ı kullanan bir mobil uygulama geliştirme platformudur. Bu geliştirme platformu, geliştiricilerin iOS ve Android için mobil uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırır. Flutter, yazılım oluşturmanın yeni bir yoludur; bu, herhangi bir eski kod veya çerçeve kullanmadığı anlamına gelir. Bu, geliştiricilerin uygulamaları daha hızlı ve daha az çabayla oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca sıcak yeniden yüklemeyi kullanır; bu, uygulamanın kodun yürütülmesini durdurmadan yeniden yüklenebileceği anlamına gelir. Buna ek olarak platform, jest desteğine de sahip ve hem iOS hem de Android cihazlarla kullanılabiliyor. Flutter'ın faydaları şunları içerir:

  • Diğer platformlardan daha hızlı geliştirme süresi
  • Daha kolay çapraz platform geliştirme
  • Diğer platformlardan daha düşük maliyet
  • Daha iyi kullanıcı deneyimi

Flutter Hangi Platformlarda Uygulama Geliştirmeyi Sağlar​

Araç; iOS, Android ve Web için uygulamalar geliştirmek için kullanılan platformlar arası bir mobil uygulama geliştirme çerçevesidir. Üç platformun tümüne dağıtılabilen tek bir kod tabanı sağlar. Flutter, geliştiricilerin kolaylıkla güzel uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan çeşitli araçlar ve hizmetler de sunar. Bu kapsamda da oldukça fazla tercih edilir.