Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Watch Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Bu yazıda kısa bir zamandır yayına alınmış olan Facebook Watch özelliği ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunmak istiyorum. Instagram’ın ciddi şekilde ön plana çıkması ile birlikte Facebook, ister istemez biraz geri planda kaldı gibi görünüyor. Zaman içerisinde karmaşasının artması ve kullanım alanlarının da değişiklik göstermesi bunda ki başlıca sorunlardan.

Facebook Watch TV olarak da bilinen yeni özellik, kısa sürede insanlar için ilgi çekici bir hal aldı. Her geçen gün büyüme gösteren bu sistemin son dönemde ki görülen etkin seçeneklerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şimdi bu özelliği sizlere elimizden geldiğince kapsamlı şekilde sunarak fikir edinmenizi sağlamak istiyorum.

Facebook Watch Nedir?​

Facebook Watch, tıpkı Instagram TV’de olduğu gibi Facebook içerisinde de uzun uzadıya video içerikli paylaşımların derlendiği bir alandır. Kısa bir süre içerisinde sosyal medyanın en büyük kullanım sebeplerinden birisi de şüphesiz ki videolar olmuştur. Bu videolar, insanlar tarafından ilgi görünce şirket, ciddi anlamda bir ayrıştırma yaptı.

Facebook watch nedir

Facebook Watch özelliği de bu ayrıştırmanın bir eseri oldu. Yani Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda ve sol kısımda ki Watch sekmesine tıkladığınızda artık video içeriklerine doğrudan ulaşırsınız.

Facebook Watch Nasıl Kullanılır?​

Facebook Watch, her geçen gün daha yeni kitlelerce tercih ediliyor. Videolu içerikleri derlediği için zaman içerisinde profesyonel içerikler listelenmeye başladı. Facebook Watch, bu özelliğine göre otomatik olarak çalışan bir sistem diyebiliriz.

İlgi alanlarınıza göre farklı hesaplarda yayınlanan videoları ya da ülke genelinde ki popüler videoları sizlere listeler. Bu videolara kolay yoldan erişme şansınızın olabileceğini de unutmamak gerekir. Facebook Watch, mobil uygulamalarda da aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Dolayısı ile ekstra herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Instagram TV özelliğinde olduğu gibi bu sistemde de videolar alt alta listelenir. Siz, ilginizi çeken videoda kaydırmayı durdurarak izleme yapabilirsiniz. Dolayısı ile en iyi seçenekleri sonuna kadar değerlendirmiş olursunuz.
Facebook watch nasil kullanilir

Yukarıda Facebook Watch arayüzüne ait bir resim ekledim. Bu resimde gördüğünüz gibi Facebook Watch üzerinden Canlı yayın, program ve daha önce izleyerek kaydettiğiniz videoları izleyebilirsiniz. Bildirim ayarları yapabilmek için Watch yazısının sağ tarafında bulunan Ayarlar (Anahtar) Simgesine dokunabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere Facebook Watch hakkında bilgiler vermeye çalıştım. İyi forumlar ♥