Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Sayfası Nasıl Büyütülür

  • Konbuyu başlatan Mervece
  • Başlangıç tarihi
Facebook Türkiye'de kullanılan ilk sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkar Facebook üzerinden işletmenize ve şahsınıza ait sayfalar kurarak gelir elde edebilirsiniz, Facebook sayfalarınızı büyütmeniz için çeşitli yöntemler mevcut bu yazımda sizlere bu yöntemlerden bahsedeceğim şimdi dilerseniz yazımıza geçelim.

Hedef Kitlenizi Belirleyin

Facebook
sayfalarınızın kitlesini belirleyin, hitap etmek istediğiniz kişileri çok iyi bir şekilde belirleyin bu etapta biraz zorlanabilirsiniz detaylı bir araştırma yaparak bu dönemi rahat bir şekilde yönetebilirsiniz dilerseniz bu konuda verilen eğitimlerden faydalanarak kendinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Doğru Bir Şekilde Reklam Verin

Facebook
sayfalarınızı büyütmek için reklam bütçenizi doğru bir şekilde ayarladığınızdan emin olun. Reklam bütçenizi doğru oluşturmadığınız zaman reklam çıkma olasılığınız oldukça düşüktür. Belli bir bütçeye sahip değilseniz kendinize reklam sponsoru bulabilirsiniz, sponsorluklar ücret talep etmezler.


Kendinizi ve İşletmenizi Net Tanıtın

Facebook
sayfalarınızın net bir şekilde büyütmek, doğru hedef kitleye ulaşmak için kendiniz ve işletmeniz hakkında net ve doğru bir şekilde bilgi verin, anlaşılır ve sade bir dil kullanmaya özen gösterin, sayfanıza yerleştireceğiniz tıklama ikonlarının doğru yerlerde olduğuna emin olun.

Yönlendirme bağlantıları düzgün çalışmaz ise sayfa trafiğinizi istediğiniz gibi yönetemezsiniz, istediğiniz sonucu alamadığınızda da işletmeniz, sayfanız zaman içerisinde kaybolur bu neden ile mutlaka yönlendirme bağlantılarını doğru ve düzgün bir şekilde optimize edin.

SEO optimizasyonuna Dikkat Edin

Facebook
sayfalarınızın Google tarafından kabul edilip üst sıralarda gösterilmesi için SEO optimizasyonuna dikkat edin, doğru araçlar tercih ederek sayfalarınızın Google tarafından kabul edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bu konu hakkında bilginiz yoksa bu konu üzerinde çalışan uzmanlardan destek alarak sayfanızın hazırlanmasını talep edebilirsiniz.

SEO uzmanları sizin için en doğru araçları tercih ederek çalışırlar işleri bittikten sonra sayfanızı size teslim ederler bu sayede hızlı bir şekilde işletmenizin, ve şahıs sayfalarınızın tanıtımını yapabilirsiniz, içerik girerken mutlaka anahtar kelime kullanımına dikkat edin, kullanılan görsellerin Google ile uyumlu olduğundan emin olun. Telif hakkına giren görseller SEO optimizasyonu doğru bir şekilde işleyen sayfalarınızın kapanmasına, kitle kayına neden olur.


Her gün Paylaşım Yapmaya Çalışın

Algoritmanızın düzenli kalabilmesi için her gün düzenli bir şekilde içerik girişi sağlamanız önemli, düzenli içerik girişi sağlamak için kendinize ekip arkadaşı bulabilirsiniz sizin paylaşım yapamadığınız durumlarda ekip arkadaşınız paylaşım yaparak sayfanın düzenini korur.

Ekip ile çalışmak sayfanızın daha hızlı büyümesine yardımcı olur, sayfa düzeninden sorumlu olan kişinin güvenilir olduğundan emin olmadan kesinlikle şifre ve e-posta paylaşımı yapmayın eğer ekip ile çalışıyorsanız mutlaka ikinci bir e-posta ve telefon numarası kullanın aksi taktirde hesabınızın çalınma olasılığı oldukça yüksek.

Telefon Bağlantısı Ekleyin

Güvenilir bir izlenim için iletişim bilgilerinizi mutlaka sayfanıza ekleyin, müşterileriniz, hayranlarınız size telefon ile ulaşabilsinler ki size güvenip sayfanızı takip etsinle. Telefon numaranızı eklemek istemiyorsanız sanal numaralar kullanabilirsiniz, sanal numaralar da fiziksel numaralar gibi kullanılır.