Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Sayfa Silme

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Çokça merak edilen sorulardan birisi olan Facebook sayfa silme (kaldırma) nasıl yapılır sorusuna görseller ile yanıt vermek istiyorum. Dünyanın en çok kullanılan ve en büyük kapsamlı sosyal medya sistemi olan Facebook, zaman içerisinde sunduğu yenilikler ve gelişmiş özellikler ile birlikte insanların en çok güvendiği sistemlerden birisi haline geldi.

Facebook hayran sayfaları, özellikle kurumsal bazda çok ciddi anlamda önemli hale geldi. Tabi ki bu sayfalar üzerinden de Instagram entegrasyonu, Facebook Marketing özelliği gibi birçok farklı seçenek aktif hale getirildi. Peki bu kurulan Facebook sayfaları nasıl silinir? Bu anlamda sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Facebook Hayran Sayfası Nedir?​

Facebook hayran sayfası, bireysel ya da kurumsal olarak kitlelere erişmek, paylaşımlar yapmak, ticari olarak ürünler paylaşmak ve Instagram sayfa bağlantısı kurmak için hazırlanmış bir altyapıdır.

Zaman içerisinde Mark Zuckerberg ve ekibi, bu anlamda sayfalar özelliğini çok ciddi manada geliştirdi. Ürün paylaşımları ve siteye bağlantı verme, takipçi sayısını arttırma ve reklam kullanımı gibi birçok özellik sizlere sunuldu. Şunu da unutmamak gerekiyor ki Instagram reklamları kullanabilmek için Facebook sayfası ile bağlantı kurmak zorunludur. Dolayısı ile bunu ön planda tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Facebook sayfa silme işlemi birçok kişi tarafından merak edilen bir konu.

Facebook sayfa silme kaldirma

Facebook Sayfa Silme İşlemi Nasıl Yapılır?​

Sayfaları zaman içerisinde açabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak sayfaların zaman içerisinde kaldırılması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Kullanılmayan, büyümeyen ve gereksiz Facebook abone sayfaları zaman içerisinde kalıcı olarak silinebilir. Bu işlemler ile alakalı olarak detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 • Öncelikle Facebook sitesini açın ve site içerisinde yöneticisi olduğunuz ve kaldırmak istediğiniz hayran sayfasına giriş yapın. Sayfalarım bölümüne gitmek için

  Facebook sayfa silme

 • Yöneticisi olduğunuz sayfaya giriş yaptıktan hemen sonra sol menüde sayfa ayarları ile alakalı olarak bir menü gelecektir. Bu menünün alt kısımlarına doğru inerek AYARLAR sekmesine tıklayın ve genel sayfa ayarlarına giriş yapın.

  Sayfa kaldirma silme facebook

 • AYARLAR sekmesine girdiğiniz zaman sizi GENEL AYARLAR ekranı karşılar. Sol menüde de ilk olarak genel ayarlar sayfasında olduğunuzu görebilirsiniz. Bu ayarlar ekranından herhangi bir sekmeye ayrılmayın. Genel ayarlar ekranının en alt kısmında doğru indiğinizde “SAYFAYI KALDIR” sekmesi görünecek. Bu sekmeye tıklayın. Akabinde hemen o ekranda “FACEBOOK SAYFASINI KALICI OLARAK SİL” sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeye tıklayın.

  Facebook sayfa kalici silme

 • Facebook sayfasını kalıcı olarak silme sekmesine tıkladıktan sonra sizlere emin olup olmadığınıza dair bir soru ekranı gelir. Burada SİL butonuna tıkladığınız andan itibaren sayfanızın silinme talebi Facebook sistemine kayıt edilir.


ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:
Facebook sayfa silme işlemi yaptığınız andan itibaren, Facebook sayfası kalıcı olarak silinir. Silme işleminden sonra bu sayfaya dair herhangi bir veriye asla erişemezsiniz.