Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır? Gereklilikleri Nelerdir? 2022 Güncel

  • Konbuyu başlatan Emre KRMN
  • Başlangıç tarihi
Emre KRMN

Emre KRMN

Tilki Adayı
Katılım
6 May 2022
Mesajlar
48
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba,
Bu konumda sizlere facebook üzerinde bulunan profillerinize veya sayfanıza nasıl mavi tik başvurusu yapacağınızı veya nasıl mavi tik alınır sorununun cevabını anlatacağım. Öncelikle facebook mavi tik; doğrulanmış profil veya sayfa anlamına gelir. Yani bir ünlü kişiyseniz mavi tiki almanız çok da zor değildir ancak normal sıradan bir kişi veya sayfaysanız biraz zor olabilir.

5pdrwav.jpg


Facebook mavi tik başvuru gereklilikleri nelerdir?
# Özgün olmak: Gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmek.
# Benzersiz olmak: Bu kişi veya işletmenin tek varlığı olmak. Bir kişi veya işletmenin sadece bir Sayfası veya profili doğrulanabilir; dile özel Sayfa ve profiller bu konuda istisnadır. (ör. Yavru Köpekler içeren mizahi görseller).
# Eksiksiz olmak: Hakkında kısmına, Sayfa veya profil fotoğrafına ve en az bir gönderi dahil olmak üzere yakın zamanda gerçekleşen hareketlere sahip olmak.
# Dikkate değer olmak: Tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmek. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan Sayfa ve profilleri inceleriz ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanmayız.
Sayfanız veya profiliniz doğrulanmış rozeti kriterlerini karşılamıyorsa insanlara gerçek olduğunu bildirmenin başka yolları da vardır. Örneğin; resmi bir internet sitesi, Instagram profili veya Twitter hesabından bir bağlantı kurabilirsiniz.

Facebook mavi tik başvurusu nasıl yapılır?:
Facebook profilinize veya sayfanız için mavi tik hizmetine başvurmak için bağlantıda bulunan Facebook’un oluşturduğu formu doldurup göndermeniz yeterlidir. Başvurunuzu gönderdikten sonra olumlu sonuçlanması durumunda mavi tikiniz gösterime açılır :)

Boş şanslar :)