Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Kullanıcı Adı Oluşturmak İçin Uygun Değilsin Hatası

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
366
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Kredi
3,614
Points
532
Ticaret: 1 / 0 / 0
Facebook Kullanıcı Adı Oluşturmak İçin Uygun Değilsin Hatası oldukça sık rastlanan bir hata olup çözümü ile ilgili bilgileri siz değerli Tilki.NET ailesine aktarmaya çalıştım. Tüm dünyada sosyal medyanın başlangıcı olarak Facebook kabul edilmektedir. Yapılan araştırmalar 2005 yılından bu yana İngilizce anlamlı tüm kelimelerle Facebook kullanıcı adının açıldığını göstermiştir. Peki ama Türkiye’de durum nasıl? Kullanıcı adı ile ilgili alınan hataların genel olarak çözümleri hakkında bilgilere Tilki.NET üzerinde devam edeceğim.

Facebook Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil Hatası

Bu ve buna benzer bir hata aldıysanız yüksek ihtimalle almaya çalıştığınız kullanıcı adının daha öncesinde kayıt edilmiş olmasıdır. Bu sebeple ne kadar uğraşırsanız uğraşın o kullanıcı adını almayı başaramazsınız.

Facebook Kullanici Adi Olusturmak Icin Uygun Degilsin Hatasi

Facebook bu kullanıcı adının alınması konusunda size gerekli yardımda bulunacaktır. Nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, gerekirse kullanıcı adının sonuna karakter ilave edilmesi gibi adımlarla çözüm bulmanız mümkün olacaktır.

Facebook kullanici adi olusturmak icin uygun degilsin


Facebook Sayfa Kullanıcı Adı Almak İçin Bazı İpuçları​

  • Kullanıcı adı oluştururken harf, rakam ve nokta harici bir ifade kullanmayın.
  • Kullanıcı adları en az 5 karakter olabilir.
  • Kullanıcı adları başkalarını taklit etmemelidir.
  • Yakın zamanda yeni sayfalar oluşturmak, kullanıcı adı almanızı engelleyebilir.
  • Yeni bir sayfa açtığınızda en az 50,100 beğeniye sahip aktif bir sayfa oluşturduktan sonra kullanıcı adı almayı deneyin.

Böyle Bir Kullanıcı Adı Yok

Kendiniz denediniz ve öyle bir kullanıcı adı olmadığına emin misiniz? Yine de o kullanıcı adını almayı başaramıyor musunuz? Bunun da birden fazla sebebi olabilir. En sık karşılaşılan sorun o kullanıcı adına sahip olan Facebook hesabının dondurulmuş olması, şikayet nedeniyle kapatılmış olması yada bir sebeple silinmiş olması gelebilir. Bu sebeple aynı isme sahip bir kullanıcı adı oluşturmanız mümkün olmayacaktır.

Hala Çözüm Bulamadıysanız

Bu konuda net bir çözüme ulaşamadınız ve ne yaparsanız yapın kullanıcı adını almayı başaramadınız mı? Böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda öncelikli olarak Facebook ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Facebook adresine mail atarak yada ticket (destek talebi) ileterek sorununuza çözüm bulmayı deneyebilirsiniz.

Sistemsel Hata Kaynaklı

Bazı durumlarda bir Facebook sayfası yada profilinin, kullanıcı adının değiştirilmesi sistemsel hataya bağlı olarak ortaya çıkmış olabilir. Belli bir sonra tekrar değiştirmeyi denemeniz faydalı olacaktır.

Bu yazımda sizler için Facebook kullanıcı adı hataları hakkında bilgiler sunmaya çalıştım. Umarım işinize yarayan güzel bir yazı olmuştur. İyi forumlar ♥
 
WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
84
Kredi
615
Points
118
Ticaret: 0 / 0 / 0
Kafayı yemek üzereydim bu sorun yüzünden, çok teşekkürler. (y)