Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur ?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Zaman zaman insanlar sosyal medyadan uzaklaşmak ister. Çünkü sosyal medyada olmadığı gibi gözükmeye çalışan insanların varlığı çok fazladır. Bu insanlardan rahatsız oldukça, insanlar sosyal medyadan soğur. Bu gibi durumlarda sosyal medyadan (konu Facebook ile alakalı olduğu için Facebook’tan) uzaklaşmak için iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler Facebook hesap dondurmak ve Facebook hesap silmek olarak karşımıza çıkar. Facebook hesabını dondurma linki yazının en altında paylaşılmıştır. Eğer nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz resimli nasıl yapılır anlatımını dikkatlice okuyunuz. Eğer okuyacak vaktiniz yoksa veya biliyorsanız yazının en altına inebilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma işleminin nasıl yapılacağını anlatmadan önce dondurma ve silme işlemleri arasındaki farklara göz atalım;

Facebook hesap dondurma linki

Facebook Hesabını Dondurma ve Silme Arasındaki Farklar​

Kısa ve öz şekilde anlatmak gerekirse ;
 • Hesabınızı dondurduğunuzda geçici olarak görünmez olursunuz ve bu sürede hesabınızı kullanmamanız gerekir. Tekrar giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktif hale gelecektir.
 • Hesabınızı sildiğinizde ise tüm verileriniz sildiğiniz hesapla birlikte silinecektir. ( Verilerden kasıt ; fotoğraflar, videolar, arkadaşlar, mesajlar vb. kişisel veriler )
Eğer Facebook’a ileride geri dönmeyi düşünüyorsanız, Facebook hesabınızı dondurmanız önerilir. Hesap silme işlemi yapmadan önce Facebook üzerinden bilgilerinizi bilgisayarınıza yedekleyebileceğinizi de unutmayın.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur ?​

Facebook Hesap Dondurma işlemi için aşağıdaki adımları sırası ile takip ediniz.

 • Öncelikle Facebook hesabımızın açık olduğundan emin oluyoruz.
 • Anasayfanın sağ üstünde bulunan "aşağı ok" simgesine tıklıyoruz ve ardından açılan menüde "Ayarlar ve Gizlilik => Ayarlar" kısmına tıklıyoruz.
 • Yeni açılan sayfanın sol bölümünde bulunan "Facebook Bilgilerin" kısmına tıklıyoruz.

  Facebook hesap dondurma

 • Yeni açılan sayfada Hesabı dondur seçeneğini tıklıyoruz.
 • Ardından sağ altta bulunan Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et Yazısına tıklıyoruz.
İşlem tamamdır. Facebook’suz yaşama hoşgeldiniz :)

Facebook Hesap Dondurma Linki​


Yazının başında Facebook Hesap Dondurma Linki makalenin alt kısmına eklendi diye belirtmiştim. Yukarıdaki anlatım işlemi manuel olarak yapmak isteyen arkadaşlar için paylaşılmıştır. Yukarıdaki son adımdaki sayfaya aşağıdaki linke tıklayarak da ulaşabilirsiniz.


 • Facebook hesabını dondurma işleminden sonra, hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif hale gelir. Hesabın donuk kalması için hesaba giriş yapmamanız gerekmektedir.
Merak ettikleriniz için aşağıdan konumuza yorum yapabilirsiniz. Bugüne kadar sitemize göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İyi ki varsınız, iyi forumlar ♥
 
Son düzenleme: