Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Gizli Grup Nedir? Nasıl Kurulur?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Bu yazımda sizlere son dönemde özellikle popüler hale gelen Facebook gizli grup hakkında bilgileler vererek, Facebook gizli grup nasıl kurulur sorusuna yanıt vereceğim. Zaman içerisinde Facebook içeriğinde en popüler topluluk ortamı modellerinden birisi de gruplar oldu. Aslında Facebook sisteminin başlangıcı da bu tip gruplar ile oldu ve zaman içerisinde sayfalar geliştirildi. Bu gizli gruplar ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunmak istiyorum. Facebook gizli grup kurmak aslında grup kurma işleminden sonra yapılan küçük bir ayardan ibarettir.

Facebook Gizli Grup Nedir?​

Facebook gizli grup, sayfalara nazaran daha kısıtlı görsel ve işlevsel özellikleri olan topluluk sayfalarıydı. Gelen güncellemeler sonrasında oldukça geliştirildi.

Bu gruplarda özellikle tüm üyeler paylaşım yapma şansına sahip olabilir. Gizli grupların esas özelliği katılma talebi ile katılma mantığı. Yani sayfanıza katılacak olan üyeleri tamamı ile sizler seçebiliyorsunuz. Grubunuzda yayınlanacak olan tüm gönderiler sizin onayınıza düşer ve siz onay verirseniz onaylanır.

Sayfalar eskiden çok daha hızlı büyüyen oluşumlardı. Toplulukların birbirleri ile etkileşimleşerek zaman geçirmeleri açısından zamanla gruplar daha ilgi çekici hale geldi demek de yanlış olmaz.


Facebook Gizli Grup Nasıl Kurulur?​

Facebook gizli grup kurma sorusuna resimli ve anlaşılır bir dille yanıt vermeye çalışacağım. Son dönemlerin en popüler uygulamalarından olan bu grupları sizlerde kısa zaman içerisinde büyütebilirsiniz. Hızlıca büyütmek için Facebook Grup Üye Ekleme işlemi yaptırarak grubunuzun büyüme hızını arttırabilirsiniz.

Facebook Grubuna Üye Ekleme ücretli yapılan bir işlemdir. Sizlere grup büyütme işlemi için alternatif bir fikir sunmak istiyorum. Yakın arkadaşlarınızdan grubunuza üye eklemesi için ricada bulunun. Bu sayede grubunuz kolayca +2000 üyeyi geçecektir. Aktif olarak paylaşım yapan 10 üye olduktan sonra grup zaten kendi kendine büyüyecektir.

Aşağıdaki adımları sırası ile gerçekleştirerek; Facebook Gizli Grup Kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook grup kurma

  • İlk olarak , Facebook Gruplar bölmesine gidin. Burada farklı farklı sayfalar listelenecektir. Sol menüde bulunan GRUP KUR+ butonuna tıklayın.

    Gizli grup nasil kurulur

  • Sonrasında karşınıza aşağıda yer alan resim gibi bir pencere açılacak . Buradaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun. Bu sayfada dikkat etmeniz gereken ayarlar şunlardır; "Gizliliği Seç => Üyelere Özel", "Grubu Görünmez Yap => Görünür/Görünmez". Gizli bir grup oluşturmak istiyorsanız; Gizliliği Üyelere özel olarak seçmeniz şart ayrıca grubunuza sadece davet yoluyla üye katılmasını istiyorsanız grubunuzu görünmez yapabilirsiniz.
  • Ardından sağ alt kısımda bulunan OLUŞTUR butonuna tıklayın.
  • Grubunuzun oluştuğunu göreceksiniz.
  • Grubunuz aktif olduktan sonra sayfanız ile alakalı olarak tüm ayarları yapabileceğiniz yönergeler karşınıza çıkıyor. Bu özellikleri kullanarak sayfanızı daha da iyi yerlere getirme şansına sahip olacaksınız.