Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Etkili Bir Şekilde Backlink Oluşturmak İçin Neler Yapılmalı?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Günümüzde arama motoru optimizasyonunun büyük bölümü dış linkler ile ilgilidir. Arama sonuçlarında daha iyi yerlere sahip olmak, daha fazla ziyaretçi kazanmak ve daha fazla kişiye hitap etmek için dış linkleme yöntemlerini kullanmanız büyük bir önem taşıyor. Dış linkleme olarak ifade ettiğimiz şey, bilinen adıyla backlink!
Backlink kullanarak Google ile ilişkilerinizi pozitif yönde etkileyebilmek harika bir şey! Ancak Backlink satın almak oldukça maliyetli bir iş. Bu nedenle nokta atışı backlink alımı yapmak çok ama çok önemli. Peki, Etkili Bir Şekilde Nasıl Backlink Alınır?

Stephen phillips hostreviews co uk shr Xn8S8QU unsplash

Etkili Bir Backlink Oluşturmak İçin Yapılması Gerekenler!

  1. İlk adım olarak Backlink oluşturma araçları kullanmanız gerekiyor! Bunlara örnek olarak ise , , gibi araçlar verilebilir. Bu araçlar hangi anahtar kelimelere odaklanarak dış link almanın daha faydalı olduğunu sizlere istatistikler kullanarak gösteriyorlar.
  2. Backlink ile ilgili bir diğer önemli detay da doğallık! Google bu linklemelerin doğal olmasına büyük bir önem veriyor. Örneğin Tilki.net için bir moda blogundan Backlink almak işe yaramayacaktır! Etkili Backlink için doğallık büyük bir önem taşır.
  3. Yüksek performans istiyorsanız kaliteli bir backlink ağı oluşturmanız gerekiyor. Tanıtım yazılarından ya da footer linklerden çöplük haline gelmiş web siteleri aracılığıyla backlink almamalısınız! Hem doğal olmadığı çok belli hem de çok fazla link çıkışı içeriyor, bu iyi bir şey değil.
Bütün bunlara dikkat ettiğiniz takdirde kaliteli bir backlink ağı oluşturmanız mümkün. Ancak bu süreçte sabırlı olmanın da büyük bir önem taşıdığını unutmamalısınız. Yeni bir dış linklemenin sonuç vermesi 6 ay kadar sürebilir!