Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ekşi Sözlük Yazarı Nasıl Olunur?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ekşi sözlük, ülkemizde bilgiye ulaşmak için kullanılan en popüler platformlardan biri olarak bilinmektedir. Özellikle gündemin yakından takip edilebildiği bu platform üzerinde binlerce yazar bulunmaktadır. Bu platformdaki içerikleri okuyan birçok kişi de bir süre sonra Ekşi Sözlük yazarı nasıl olunur araştırmasını yapmaya başlamaktadır. Eğer sizler de sıkı bir Ekşi sözlük takipçisiyseniz ve bu platformda görüşlerinizi belirtmek istiyorsanız bugün yazarlığın ilk adımlarını atabilirsiniz. İçeriğimizi incelemeye devam ederek Ekşi Sözlük yazarı nasıl olunur sorusuna yanıt bulabilir ve kayıt işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ekşi Sözlük Yazarlığı

Ekşi sözlük gün içerisinde paylaşılan yüzlerce görüş sayesinde gündemin takip edilebileceği ve belirli konularda bilgi sahibi olunabileceği oldukça geniş bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Ve bu platform içerisinde herhangi bir kâr amacı bulunmayan kullanıcılar yazı yazabiliyor. Böylece hem okuyucular sayısız içeriğe ulaşabiliyor hem de yazarlar görüşlerini açıkça binlerce kişiye ifade edebiliyorlar.

Fakat günümüzde herkesin Ekşi sözlük yazarı olmasına izin verilmiyor. Çünkü bu platformu reklam yapmak, hukuki suçlar işlemek ve ortamın düzenini bozmak için birçok kişi kullanmaya çalışıyor. Bu yüzden yalnızca Ekşi sözlük platformuna ayak uydurabilecek kişilerin yazar olmasına izin veriliyor. Eğer sizler de bu kişilerden biri olmak istiyorsanız uygulamanız gereken bazı adımlar bulunuyor.

Ekşi Sözlük Yazarı Nasıl Olunur?

Ekşi sözlük yazarı olabilmek
için ilk önce platforma kayıt olmanız ve daha sonrasında belirli görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Tüm bu aşamalardan sonra hesabınızı aktif tutmanız sizin yazar olmanız için listeye alınmanızı sağlıyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak kayıt işlemlerinizi tamamlayabilir ve yazarlığa ilk adımınızı atabilirsiniz.

 • Ekşi sözlük platformuna girin ve sağ üst köşede yer alan “Kayıt ol” butonuna tıklayın.
Eksi sozluk yazar nasil olunur
 • Gerekli bilgileri girerek “Kayıt ol işte böyle” butonuna tıklayın.
Eki szlk yazar ol
 • E-Posta adresinize gelecek olan maili doğrulayın.
 • Şifreniz ile birlikte hesabınıza giriş yapın.
 • Çıkacak olan uyarıları ve bilgilendirmeleri okuyarak onaylayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “Kontrol Merkezi” seçeneğine tıklayın.
 • Sayfa içerisinde “Çaylak Modu” yazısını bulun.
 • Bu sayfaya girdikten sonra yazar olabilmek için yapmanız ve bilmeniz gereken bilgileri inceleyebilirsiniz.
 • İşlemleri onaylayın.
Daha sonrasında rastgele 10 başlıkta 10 adet entry girmeniz istenecektir. Buralarda kendi görüşlerinizi ve bilgilerinizi kurallar dahilinde yazarak paylaşın. Bu paylaşımlar direkt olarak görüntülenebilir olmasa da yazarlığa ilk adımınızı atmış olursunuz. Daha sonrasında rast geldiğiniz diğer gönderilere de görüşlerinizi yazarak entry sayınızı arttırmaya odaklanmanız gerekmektedir. Tüm bu süreçler yazar olmanız noktasında büyük önem taşıyacaktır.

Yazarlık Ne Zaman Onaylanır?

Adımları sorunsuz bir şekilde yerine getirmeniz halinde bekleme listesine alınırsınız ve yapmış olduğunuz paylaşımlar yönetici ekip tarafından sürekli olarak incelenir. Eğer yazar olmanızın önünde herhangi bir engel bulunmuyorsa, sıranızın gelmesi halinde hesabınız otomatik olarak yazar statüsüne yükseltilir. Fakat bunun için bir geri sayım veya önünüzde kaç kişinin olduğunu gösteren bir ekran bulunmamaktadır. Ayrıca aktif bir hesap olmamanız listede gerilemenize yol açabilir.

Çaylak adımlarını tamamlamış olan bir yazar adayı, herhangi bir sorun oluşmaması halinde genellikle bir yıl içerisinde yazar olur. Fakat bu süre 1 ay ile 3 yıl arasında değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden içerikleri anında paylaşılan bir yazar olabilmek için bir süre sabırlı şekilde beklemeniz gerekebilir.

Umarız sizler de içeriğimiz sayesinde Ekşi sözlük yazarı nasıl olunur sorusuna yanıt bulabilmiş ve kayıt işlemlerini sorunsuzca tamamlamışsınızdır. Hesabınızı sürekli aktif tutarak ve çaylak olsanız bile görüşlerinizi belirtmeye devam ederek yazar olma sürenizi ciddi seviyede kısaltabilirsiniz. Bir yazar hesabına sahip olduktan sonra da yüz binlerce kişinin okuyacağı görüşlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz. İyi forumlar.
 
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
177
Konum
Amsterdam
Harika içerik teşekkürler. Benimde bir hesabım var 10 entry falan girili ama bir türlü ekşi sözlükte yazar olamadım, nasıl ekşi sözlük yazarı olunur merak ediyordum.