Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Data-Vocabulary.org Şeması Kullanımdan Kalktı Hatası Nasıl Çözülür? (Google Search Console)

Bugünlerde web sitenizi iyi bir şekilde analiz etmek istiyorsanız Google Search Console adlı ücretsiz bilgi sunulan Google Hizmetini kullanmak sizin için harika olabilir! Bu hizmet kapsamında dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google ile siteniz arasındaki ilişkiye dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Google search console

Ancak kimi zamanlar, Google Search Console aracılığıyla hoşunuza gitmeyen haberler almanız da mümkün! Data-Vocabulary.org Şeması Kullanımdan Kalktı Hatası da muhtemelen hoşunuza gitmedi çünkü sayfalarınızın index almasına engel oluyor. Peki, Data-Vocabulary Şeması Kullanımdan Kalktı Hatası Nasıl Çözülür? Endişelenmeyin, bu hatanın çözümü oldukça basit! Ancak çözümüne geçmeden önce, hatanın nedenine göz atmakta fayda var.

Data-Vocabulary Şeması Kullanımdan Kalktı Hatası Neden Olur?

Bu hatanın ortaya çıkmasının nedeni, kullandığınız temalardır. Wordpress, Blogger ya da Joomla gibi hazır temaların yer aldığı CMS’ler kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Data-Vocabulary kullanımdan kalkalı epey bir zaman oldu, eğer siz bu hatayı alıyorsanız muhtemelen eski bir tema kullanıyorsunuz demektir.

Bir diğer ihtimal ise kullandığınız temaları güncellemiyor olmanız! Eğer kullandığınız tema yeni bir güncelleme aldıysa bu güncellemeyi kurmak sorunu direkt olarak çözebilir. Yine de sorununuz çözülmediyse aşağıdaki başlığa göz atın.

Data-Vocabulary Şeması Kullanımdan Kalktı Hatası Çözümü
1) İlk olarak temanızın HTML kodlarının olduğu bölüme gidin.
2) Daha sonra CTRL+F yapıp “Data-Vocabulary.org” şeklinde arama yapın.
3) Aramalar sonucunda bulduğunuz tüm sonuçlardaki “Data-Vocabulary” kısmını “Schema” ile değiştirin. Schema.Org adresi artık bu işlemlerin yapıldığı yeni adres olduğundan dolayı sorun çözülecektir.

Konuya dair sorularınız varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Herkese iyi forumlar!