Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Crack Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Birçok uygulama ve oyun için çoğu zaman tam sürüme ihtiyaç duyulmakta olup ilgili oyun ya da programa farklı yollardan sahip olanların açmak için crack dosyasına ihtiyacı vardır. Bu noktada crack nasıl yapılır merak edenler kısa yoldan nasıl yapılır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sizlere aktarmaya çalışacağım. Zira güvenilir olarak temin edilmeyen bazı crack dosyalarının bilgisayarınıza zarar vermesi muhtemeldir. Crack dosyaları genel itibari ile programı ücretsiz olarak kullanıma süren kişiler tarafından upload edilir ve paylaşılır. Ayrıca genellikle oyun ya da programı indirdiğiniz dosya klasörü içerisinde yer alabilir. Fakat eğer bulunmuyorsa program ya da oyun adı + crack yazarak bir arama yaparak da crack dosyalarına kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Crack nasil yapilir

Crack Dosyası Bulma​

Resmi olarak satın alınmayan bir oyun ya da programın tam sürümüne ulaşmak için mutlaka crack yapılması gerekmektedir. Yoksa oyun ya da program çalışmaz. Bu sebeple de crack nasıl yapılır bilinmesi gerekir. Crack dosyalarına Google araması ile kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Çok kullanılan fakat önermediğim bir yöntemdir.

Fakat dosyayı indirirken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Çoğu zaman crack yaptıktan sonra program ya da oyunlar açılmayabilir. Bunun neden ise programın sürümüne uygun olarak bir crack yapılmamış olmasıdır. Özellikle arama yaparken öncelikle crack sürümünü bulmak için programın ya da oyunun sürüm bilgilerini de öğrenmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda oyun ya da programa Update yaparsınız bu sefer de Update’e uygun olarak crack dosyası bulmanız gerekir. Doğru bir arama örneği şu şekilde olmalıdır.

İlgili crack dosyalarını torrent siteleri ile oyun ya da program paylaşımı yapan internet siteleri üzerinden kolaylıkla bulmanız mümkündür. Oyunlar için crack yerine bazı terimler kullanılır bunlar:
  • No DVD
  • No CD
  • Codex
  • Game Fix
  • No Steam
gibi terimlerdir. Bu sebeple aratırken bulamadıysanız bu terimler ile aratarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Crack Yapma Adımları​

Crack yapmak genel itibari ile oldukça kolaydır. Program ya da oyununuza uygun bir crack dosyası bulduğunuz zaman izleyeceğiniz adımlar şu şekilde olmalıdır.

  • Öncelikle crack dosyası zipli ise açılır ve bir klasöre çıkarılır. Crack dosyalarının hepsi kopyalanır.
  • Crack nasıl yapılır bir diğer adımda ise masaüstünde bulunan oyun simgesine sağ tıklanır, Özellikler, Klasörde Göster'e basılır. Dosyanın asıl yüklü olduğu yere gitmek gerekmektedir. Orijinal oyun ya da uygulama klasörüne gelindiğinde sağ tıklanır ve yapıştır denilir. Kopyalanan crack dosyaları orijinal olanlar ile değiştirilir.
  • Yapıştırma işleminde çıkan uyarıya “Evet” denilerek işlem tamamlanmış olur. Bu işlemden sonra oyun ya da program tam sürüm olacaktır. Fakat işlemi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında crack dosyalarının birbiri ile aynı olması durumuna dikkat edilmelidir. Çoğu zaman orijinal dosyalar oyunun ya da programın yüklü olduğu klasör içinde farklı alt klasörlerde olabilir. Bu durumda kopyaladığınız crack dosyalarının, değiştirme işlemini yapacağınız dosyalar olduğunda emin olmanız gerekir.
Crack nasıl yapılır adımları bu işlemlerden oluşmuş olup, güncel, sürüme uygun ve yükleme işleminde dikkat edilmesi gereken durumlara dikkat ederek bu işlemi kısa sürede sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak ise bazı uygulamalar lisans kodu ve activate code gibi unsurlara ihtiyaç duyar. Bu durumda ise crack dosyaları içerisinde yer alan “Beni Oku”, “Read Me” dosyalarını iyi incelemek gerekir.
 
Mervece

Mervece

Çırak Tilki 🦊
Katılım
28 May 2022
Mesajlar
101
Konum
Ankara
Ticaret: 0 / 0 / 0
Aradığım bir konuydu çok teşekkür ederim ☺️ ellerinize sağlık 🦊🦊