Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

.Com ya da .Net Domain Uzantıları Neden Daha İyi?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
84
Kredi
615
Points
118
Ticaret: 0 / 0 / 0
Webmaster olmakla hiçbir ilgisi olmayan kişiler bile prestijli internet sitelerinin önemli bir çoğunluğunun .Com ya da .Net domain uzantılarını kullandığını fark etmiştir. Peki, neden .Com ya da .Net Domain Uzantısı Satın Almak daha mantıklı ve web siteniz için daha faydalı? Bu durumun nedenlerine bir göz atalım!

Domain nedir

.Com / .Net Alan Adı Uzantılarını Daha İyi Yapan Sebepler!​

  • Birçok webmaster çok iyi bir şekilde bilir ki, alan adının akılda kalıcılığı son derece önemlidir. Bu nedenle farklı alan adı uzantılarına kıyasla .Com ve .Net her zaman daha iyi bir tercih olacaktır. Bu uzantılar çok daha fazla kullanıldıkları için daha akılda kalıcı oluyorlar.
  • Domain Uzantıları, SEO ile ilgili temel faktörlerden bir tanesidir. Alan adının kendisi de SEO üzerinde çok etkili olmakla birlikte .Com ve .Net gibi uzantılarda Google’ın ve diğer arama motorlarının size karşı bakışını büyük oranda etkileyecektir.
  • Domain Satın Alma işlemini yapan birçok kişi, alan adı aratırken yalnızca bu uzantıları kontrol ediyor. Aklınızda değerlenme ihtimali yüksek bir alan adı varsa ve .Com ve .Net alan adı uzantılarına da sahipse gelecek yıllarda belki de on binlerce lira karşılığında bu alan adını satabilirsiniz!
Bütün bu avantajlar, bizlere alan adı uzantısı seçmenin dahi önemli bir detay olduğunu gösteriyor! Aklınıza takılan her şeyi yorumlarda belirtebilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Yazımı beğendiyseniz like atabilirsiniz, iyi forumlar!