Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Codecanyon İade Talebi Nasıl Oluşturulur?

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Codecanyon İade Talebi Oluşturma Talebi oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Codecanyon için iade talebi oldukça basit bir işlemdir. Yazacağınız her türlü açıklamayı İngilizce olarak yazmalısınız, aksi halde iadeniz kabul edilmeyebilir.

Codecanyon İade Talebi Oluşturma​

• Sağdaki linke giderek Codecanyon Hesabınızda oturum açın.
    Code canyon iade talebi
  • İade talebi oluşturmak için yandaki linke gidin.
  • Choose your purchase * kısmında hangi ürünü iade etmek istiyorsanız onu seçin.
  • Main reason for requesting a refund * kısmında geri ödeme isteğinizin ana nedenlerini soruyor.
  • Size en uygun olan seçeneği seçin, seçeneklerin Türkçe anlamlarını aşağıya yazıyorum.
    There was a problem with my payment = Ödemem ile ilgili problem vardı.
    I'm having a problem with item support = Ürün desteği hakkında problemim var.
    The item is broken ile başlayan seçenek ise ürün çalışmıyor.
    Other ise diğer anlamına gelmektedir.
  • Ben Other seçeneğini seçtim.
  • Açıklama olarak geçerli bir sebep girelim. Ben php bir script almıştım ve bunun iadesini yapacağım. Google çeviri kullanarak bu işlemi yapabiliriz fakat cümleleri doğru kullanarak ve tek cümle şeklinde çeviri yapalım.
    Codecanyon iadesi nasil yapilir
  • Açıklamada ben genelde öğrenciyim, başka script sanmıştım gibi yazılar yazıyorum. Bu talebimde şu şekilde yazdım;
Merhaba efendim. Wordpress sitem için bu scripti alacaktım. Scriptinizin wordpress için olduğunu sandım. Lütfen iademi kabul edin. Öğrenciyim ve başka param yok. Rahatsız ettiğim için özür dilerim. İyi günler diliyorum.
  • Ardından Send Request butonuna tıklayarak isteğimizi gönderiyoruz ve iade isteğimizin script/tema geliştiricisine gittiğine dair bildiri geliyor.
  • Codecanyon kaç gün içerisinde iade talebinin inceleneceğini, geliştirici tarafından onaylanıp onaylanmayacağını net olarak yazmak yerine "a few day" yani bir kaç gün olarak belirtmiş. Beklemekten başka çaremiz yok.
Bu konumuzda Codecanyon iade talebi gönderdik ve kendilerinden yanıt bekliyoruz. Umarım işinize yarayan bir konu olmuştur, iyi forumlar.