Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ceza Puanları ve Cezalar

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Merhabalar, gelişmekte ve geliştirilmekte olan Tilki.NET platformumuzda ki düzeni sağlamak için bildiğiniz üzere Forum Kuralları ve Konu Açma Kuralları bulunmaktadır. Forum ve konu açma kuralları dışında her kategori ve bölümün de kendine özel kuralları olabileceğini lütfen unutmayın.

Tilki.NET Yönetim Ekibi olarak bu platformda olan hiç kimseye ceza vermek istemeyiz, çünkü biz burayı evimiz, üyelerimizi ise ailemiz olarak görmekteyiz. Fakat kurallar olmazsa Tilki.NET ailesinin yaşam ve ortam kalitesi bozulacak, üyelerimiz seviyesiz insanlara ve bu insanların paylaşımlarına maruz kalacak. Hatta zamanla aile olarak gördüğümüz platform tabiri caizse pavyona dönüşecektir. Topluluk olmanın gerektirdiği bazı zorunluluklar bulunmaktadır. Örnek olarak evde tuvaletimiz geldiğinde; tuvalete, çay yapmak istediğimizde; mutfağa, uyumak istediğimizde; yatak odasına, tükürmek istediğimizde; lavaboya gideriz. Çünkü bunlar yaşamın getirdiği zorunluluklardır.

Ceza Puanı Nedir?​

Forum kurallarına uymayan davranışlar sergilediğinizde; sergilediğiniz davranışın biçimine göre ceza (uyarı) puanı alacaksınız. Aldığınız bu puanlar forumdan uzaklaştırma sürenizi belirleyecektir.

DavranışCeza - Uyarı Puanı
Uygunsuz İçerik1 Ceza Puanı
Uygunsuz Davranış2 Ceza Puanı
Reklamcılık - Spam7 Ceza Puanı
Uygunsuz Dil30 Ceza Puanı

Ceza Puanına Göre Uzaklaştırma Süreleri Nelerdir?​

Karışıklık olmaması adına 1 Ceza Puanı 1 güne denk gelecek şekilde ayarlanmıştır.

Ceza - Uyarı PuanıUzaklaştırma Gün Sayısı
1 Ceza Puanı1 Gün
2 Ceza Puanı2 Gün
7 Ceza Puanı7 Gün
30 Ceza Puanı30 Gün
50 Ceza PuanıKalıcı

Burada anlaması komplike olan bir konu bulunduğu için açıklamak istiyorum.
  • Uygunsuz İçerik davranışı sebebiyle 1 Ceza Puanı aldığınızda 1 Gün boyunca Tilki.NET'e erişiminiz kısıtlanacaktır.
  • Uygunsuz Davranış sebebiyle 2 Ceza Puanı aldığınızda 2 Gün boyunca Tilki.NET'e erişiminiz kısıtlanacaktır.
  • 2 defa Uygunsuz İçerik sebebiyle ceza puanı aldıysanız; 2 Ceza Puanı eşiğine ulaşırsınız. Bu sebeple hem eşiğe ulaştığınız için, hem de Uygunsuz İçerik paylaştığınız için cezanız katlanmış olur. Uygunsuz İçerik paylaştığınız için +1 Gün ve 2 Ceza Puanı eşiğine ulaştığınız için; +2 Gün olmak üzere 3 Gün forumdan uzaklaştırılırsınız.
Ceza puanları Tilki.NET Yönetim Ekibinin inisiyatifine göre belirlenebilir. Forum kurallarına uymaya çalışacağınızdan ve Tilki.NET'i daha iyi bir platforma dönüştürme gayretimizi destekleyeceğinizden hiç şüphem yok.

Daha iyi bir Tilki.NET için! Saygılarımla.
 
Son düzenleme: