Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çalması En Zor Müzik Aletleri

  • Konbuyu başlatan WebFaresi
  • Başlangıç tarihi
WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Bazı müzik aletlerini çalmak, diğerlerini çalmaya göre çok daha zor olabiliyor. Bu nedenle bazı efsanelere göre bu müzik aletlerini çalmaya çocukluktan başlamak gerekiyor aksi takdirde asla bu müzik aletlerini tam olarak çalmayı öğrenmek mümkün değil. Tabi ki de bu sözler doğru değil, ancak gerçekten de belirli bir yaştan sonra bugün sözünü edeceğimiz Çalması En Zor Müzik Aletleri listesindeki müzik aletlerini çalmak çok daha zor olacaktır. En azından tam anlamıyla bu müzik aletlerine hakim olmak ve adeta dans eder gibi çalmak yıllar alacaktır. Şimdi, söz konusu müzik aletlerine bir göz atalım.

Çalması En Zor Müzik Aletleri Nelerdir?
  1. Davul / Bateri: Birçok müzik aleti zihin ve el koordinasyonunu gerektirmektedir. Ancak Bateri için işler çok daha farklı olabiliyor. Zihninizle hem elinizi hem de ayağınızı aynı anda yönetmeniz gerekiyor. Bu gerçekten de oldukça zor ancak çok keyifli!
  2. Piyano: Piyano gerçekten de birçok kişinin çalmak istediği ancak başaramadığı sayılı müzik aletlerinden bir tanesi. Oldukça estetik ama çalması gerçekten de çok zor olabiliyor. Bu nedenle Çalması Zor Müzik Aletleri listemizde yerini alıyor.
  3. Arp: Arp adlı çalgıyı çalmak oldukça zor. Zaten oldukça büyük ve asil bir müzik aleti ve kontrol etmesi dahi son derece zor olabiliyor.
  4. Keman: Bazı kişilere göre çalması en zevkli ve en zor olan müzik aleti kemandır. Gerçekten de harika bir müzik aleti ve birçok kişinin hayranlıkla dinlediğini biliyoruz.
İşte, çalması en zor müzik aletleri listemiz bu kadardı! İşin aslı tüm müzik aletlerini çalmak belirli bir emek istiyor ancak bazılarını çalmak çok daha zor olabilir.
 
Derin

Derin

Moderatör
Moderatör
Katılım
9 May 2022
Mesajlar
115
Konum
Los Angeles
Bana aralarından en zoru piyano gibi geliyor,aynı zamanda dinlemesi de çok hoş adeta insanın ruhunu okşuyor
 
m2hmet

m2hmet

Tilki Adayı
Katılım
19 Haz 2022
Mesajlar
58
Konum
Gaziantep
8 aydır gitar kursuna gidiyorum. Kursun ortasında keman çalmaya gelen biri vardı. Bir arkadaş çalayım derken yayı koparmıştı :D