Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

C++ ile Neler Yapılabilir?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Orta seviyeli diller denildiği zaman ilk akla gelen programlama dillerinden birisi olan ve bugünlerde hala mühendislik fakültelerinde öğrencilere ders olarak verilen C++, birçok farklı işlemi gerçekleştirmek için kullanılmaya devam ediyor. Bu durumun birçok nedeni var. Yine de programlamaya yeni başlayanlar, C++ ile ilgili şüphelere sahip olabiliyorlar ve "C++ ile Neler Yapılabilir?" sorusunu dile getirebiliyorlar. Senior Yazılımcılar için bu sorunun bir cevabı yok çünkü C++ ile yapamayacağınız çok az şey var ve bu sorunun doğrusu "C++ ile Neler Yapılamaz?" olmalı!

Peki, öyleyse neden C++ dışında başka programlama dilleri var? Bu tamamen performans ile ilgili. C++ ile yapabileceğiniz şeyleri başka programlama dilleriyle daha kolay ve daha performanslı şekilde yapabilirsiniz. Bugün bahsedeceğimiz işlemleri ise en yüksek performansla yapmanızı sağlayacak olan dil C++ diyebiliriz. Şimdi, C++ ile Yapılabilecek Şeyler bir göz atalım.

Sss

C++ ile Yapılabilecek Şeyler Nelerdir?
  1. Hesap makinesinden bilgisayar oyunlarına kadar çok geniş yelpazede programlar üretilebilir.
  2. Hata ve veri ayıklama sistemleri oluşturulabilir.
  3. Çeşitli sistemlerin güvenlik alt yapısını oluşturmak için yine C++ kullanılabilir.
  4. Makinelerin çalışması için C++ kullanılabilir. Abartılı bir örnek olabilir ancak araçlardaki otomatik sürüş sisteminin temelini C++ kullanarak oluşturabilirsiniz.
Tüm bunlar C++ ile yapabileceğiniz şeylerin yalnızca bir kısmı. Bu programlama dili ile yapabileceğiniz çok fazla şey var! Tüm bunları yapabilmek için ise uzun bir süre ve çaba gerektiriyor. C++ programlama diline biraz hakimiyetim var, konuyla ilgili aklınıza takılan her şeyi yorumlarda cevaplayabilirim. Herkese iyi forumlar!