Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Blogger Sayaç Ekleme

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Bloglar, genellikle yöneticinin ihtiyaç ve isteklerine göre özelleştirilebilen sayfalardır, bu nedenle bazı kullanıcılar bloglarına bir ziyaretçi sayacı koymak isterler. Blogger sayaç ekleme sayesinde ziyaretçi sayınızı ve en popüler sayfaları kontrol edebilirsiniz. Blogunuzda aktif olan ziyaretçileri ve toplam istatistikleri görebilirsiniz. Ayrıca isterseniz blogger ziyaretçi sayacını web sitenizde de gösterebilirsiniz.

Blogger sayaç ekleme için kodlara ve diğer uygulamalara ihtiyaç yoktur. Blogger ara yüzünü kullanarak sayfalarınıza sayaç ekleyebilirsiniz.

Blogger sayac ekleme

Blogger Ziyaretçi Sayıcı Nasıl Eklenir?


İşlemlere başlamadan önce Blogger yönetici sayfasında olmanız ve blogunuzun kayıtlı olduğu e-posta adresi ile oturum açmanız gerekir. Bu sayede ekranın sol üst köşesinde bulunan Blogger simgesinin altında sayaç eklemek istediğiniz blogun adını bulabileceksiniz. Düzenlemek ziyaretçi sayacı eklemek istediğiniz blogu seçtiyseniz işlemlere başlayabiliriz.

Blogger sayac nasil eklenir
 • İlk olarak Blogger ara yüzünde bulunan Düzen sekmesini seçerek başlayacağız. Bu sekme, blogunuzun yapısını ve tasarımını gösteren bir penceredir.
 • Bir sonraki adım olarak kullandığınız temaya bağlı olarak yeri değişen ve genellikle sağ tarafta olan Gadget ekle seçeneğine tıklayalım.

  Blogger sayac ekleme 1

 • Blogger’daki tüm gadget'ların listelendiği bir pencere açılacaktır. Buradan Blog İstatistikleri adındaki ögeyi bulup seçin. Bu kısımdan sonra blogger sayaç ekleme özelliklerini düzenleyeceğiz.
 • Açılan pencerede öncelikle blogger ziyaretçi sayacınıza bir başlık vermeniz gerekecektir. Sayfanıza girenler tarafından da bu başlık görüneceği için güzel bir başlık yazabilirsiniz.

  Blogger ziyaretci sayaci

 • Açılan penceredeki “Dönem” kısmında varsayılan olarak Tüm Zamanlar seçili olacaktır. Siz hangi tarih aralığı için ölçüm yapmak istiyorsanız onu seçebilirsiniz.
 • Sonraki kısımda blogger sayaç eklemek için bir stil seçmeniz gerekmektedir.
 • Ayrıca görünmesini istediğiniz grafik stilini de seçebilirsiniz veya grafiği komple kaldırabilirsiniz.
 • Son adım olarak Kaydetbutonuna bastığınızda Blogger sayacınız görünecek ve ziyaretçilerinizi saymaya başlayacaktır.
Bu yazımda siz değerli Tilki.NET üyelerine Blogger Sayaç Ekleme işleminin nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur, iyi forumlar ♥