Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Blogger Ne Demek?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Çoğu kişi blogger ne demek (blogspot) şeklinde düşünür ve iki anlamı olan bir terimdir, bu adla bir blog platformuna veya bir blogda yazan bir kişiye atıfta bulunabilir. Blogger.com platformu, 1998 yılında Pyra Labs tarafından oluşturulan ve 2003 yılında Google tarafından satın alınan çevrimiçi bir blog hizmetidir. Birçok kullanıcının herhangi bir kodlama veya programlama bilgisi olmadan internette içerik yayınlama ihtiyacını karşılamak için ortaya çıkmıştır. Öte yandan, bir blogcu, profesyonel veya ticari nedenlerle blog yazan kişidir. Herhangi bir özel eğitim gerektirmez ve genellikle öznel bir bakış açısıyla yazılır.

Blogger Platformunun Özellikleri

1998'den beri Blogosphere konseptinin yaratıcısı olarak lider blog platformu olmuştur. Ayrıca, blogger ne demek (blogspot) diye araştırma yapılırsa kolaylıkla birçok bilgiye ulaşılabilir. Konuya ve tarihe göre sıralanmış yayınlar gönderebileceğiniz ücretsiz bir Google içerik platformudur. Kendi editörüne sahip olması ve bilgisayar becerisi olmayan herkes tarafından kolayca yayınlanması ile karakterizedir. Blogcuların içeriklerini oluşturabilecekleri ve şablonları kullanarak bloglarının stilini kolayca değiştirebilecekleri reklamsız bir platformdur.
Blogger nedir

Bir Blog Yazarının Özellikleri

Kolaylıkla blogger ne demek (blogspot) sorusunun cevabına ulaşılabilir. Bir blogcu bir meslek olarak veya finansal kazanç için blog yazarak para kazanmak amacıyla blog yazan kişidir. Blogger olmanın temel şartlarından biri, okuyucuları ve takipçileri çekmek ve gönderilerinizi büyütmek amacıyla kapsamlı, alakalı ve düzenli içerik yayınlamadır. Bu nedenle, bir yayın takvimi oluşturmak için bir disipline ve metodolojiye ihtiyaç vardır. Bir blogcu nasıl makale yazacağını bilmelidir, ancak her şeyden önce, iyi web konumlandırma sayesinde arama motorlarında trafik oluşturmak için ne hakkında yazacağını bilmelidir.

Bu nedenle, Google'da ilk sayfaya ulaşma potansiyeline sahip içerikler yazabilmek için:

  • Anahtar kelime analizi yapmak
  • Temel SEO bilgisine sahip olmak önemlidir.
Bu nedenle bir blogger her zaman alanındaki yeniliklerden ve arama motoru algoritmalarındaki değişikliklerden haberdar olmalıdır.

Blogger Nasıl Çalışır?

Blogger'da yeni bir liste oluşturmak, bu platformdaki diğer her şey gibi çok basit bir işlemdir. "Gönderiler" bölümünde, "yeni gönderi oluştur"u tıklayın. Ayrıca, blogger ne demek (blogspot) sorunun cevabına kolaylıkla ulaşılabilir. Bir başlık koyabilir, metnin gövdesini yazabilir ve editörün sağ kenar çubuğunda "Ayarlar" bölümünde görünen farklı seçenekleri düzenleyebiliriz. Diğer şeylerin yanı sıra:

  • Başlıklar ekleyebilir,
  • Açılır menüden grafik öğeleri ekleyebilir,
  • Bağlantılar ekleyebilir,
  • Bir konum seçebiliriz.
Genellikle WordPress CMS'ye çok benzerdir. Blogger, aradığınız şeye göre uyarlanabilecek çok sayıda şablon sunar. WordPress veya HubSpot kadar özelleştirme özgürlüğü olmasa da farklı stiller arasından seçim yapabilir ve markanızın iletmesini istediğiniz şeye göre özelleştirebilirsiniz. Önemli olan, kullanıcıların kendilerini rahat hissetmeleri ve dinamiklerini tam olarak anlamaları için temiz ve düzenli bir tasarım oluşturmanızdır. Her şeyden önce, seçtiğiniz şablonun duyarlı olduğundan ve iyi web kullanılabilirliğini garanti ettiğinden emin olun.

Platform İçinde Başka Neler Yapabiliriz?

"Ayarlar"da blogun ve web'in başlığını, gizliliğini ve izinlerini yapılandırabiliriz. İstatistiklere bakın, ancak henüz trafiğiniz veya gönderileriniz yoksa bu bölümde herhangi bir bilgi bulamazsınız. Yorumları yönetin. Bunları yayınlanmadan önce denetleyebilir, onaylayabilir veya kısıtlayabilirsiniz.

Adsense ve Amazon İş Ortaklarımız varsa geliri ve reklamları yönetebilirsiniz. "Tasarım" ve "Tema" menülerinde, sayfanın yapısından görünümüne ve şablonuna kadar web sitesinin kendisini yapılandırabiliriz.