Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Blogger Copyright Alanı Nasıl Kaldırılır?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Blogger'ın ücretsiz bir servis olması sebebiyle bu aralar bu bölüme yöneldiğimi fark etmiş olabilirsiniz. Bu yazımda Blogger için tasarlanan ücretsiz temadan footer linki kaldırma işleminin nasıl yapıldığını sizlere göstermeye çalışacağım.

Ücretsiz Blogger temalarının footer bölümünde, tema yapımcısının sitesine yönlenen bir link bulunur. Bu linkler genellikle tema yapımcısı tarafından satış arttırma ve backlink kasma taktiği olarak uygulanmaktadır. Ücretli temalarda Copyright kısmı ücretsiz olarak kaldırılabilir. Ücretsiz temalarda ise bu kısımda yapılan değişiklikler, sitenizi blogger tema yapımcısının sitesine yönlendirebilir.

Blogger Footer Link (Copyright) Kaldırma​

Blogger copyright alani nasil kaldirilir

Ücretsiz Blogger teması kullanıyorsanız, footer kısmındaki linki silmek telif ihlaline sebebiyet verebilir. İşlemleri yaparken bunu göz önünde bulundurmanız önemle rica olunur. Çıkabilecek her türlü sorundan Tilki.NET olarak mesuliyet kabul etmediğimizi sizlere bildirmek isterim. Bu işlemi yapmanız birden fazla yolu bulunmaktadır. Sizlere en kolay olarak sorunu çözebileceğiniz yöntem ile Blogger Footer Link Kaldırma işlemini göstermeye çalışacağım.

Div'e Style Ekleyerek Footer Link Kaldırma​

 • Blogger'a giderek oturum açın.

  Blogger tema

 • Sol menüde bulunan Tema kısmına tıklayın.

  Blogger copyright link silme

 • Ardından mevcut temanızı ekranda göreceksiniz, temanın sağ kısmında bulunan aşağı ok işaretine tıklayın.
 • Açılan menüde bulunan HTML'yi düzenle yazısına tıklayın.
 • Ardından CTRL+F komutunu kullanarak yandaki kelimelerden herhangi birini aratın. "copyright, credit, mycontent"

  Blogger copyright link nasil silinir

 • Yukarıdaki resimde gösterdiğim şekilde aşağıda bulunan kodu bu bölüme ekleyin.
Kod:
style='position: absolute; top:-99px; left:-99px; width:-99px; height:-99px'

Blogger footer link silmek
 • Bazı durumlarda yukarıdaki kod hataya sebep olmaktadır. Eğer bir hata oluştuysa yukarıdaki kod yerine aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz. Yukarıdaki görselde nereye ekleyeceğinizi göstermeye çalıştım.
Kod:
style='visibility: hidden'

Sizler için bu yazımda Blogger alt yapılı siteler için Footer Copyright Linki Kaldırma işlemini göstermeye çalıştım. Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur, iyi forumlar ♥