Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Blogger Banner Ekleme

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Google Blogger, blog yayınlama platformu kullanıcılarına birçok özellik ve kolaylık sunuyor. Sayaçlar, görseller ve afişler gibi sayfa özelliklerinin değiştirilmesini kolaylaştıran kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Blogger'ın düzenleme ara yüzü sayesinde HTML kod bilginiz olmasa da birçok şeyi düzenleyip değiştirebilirsiniz. Blogger banner eklemek için kendinize bir başlık bulmalı ve görselinizi tasarlamalısınız. Daha sonra görselinizi blogunuza yükleyebilir veya resmin url adresini girebilirsiniz. Blogger banner ekleme yeri, blog başlığının arkasında ve sonrasında olabilir.

Blogger Banner Nasıl Eklenir?


Blogger banner ekleme 4

Blog banner'leri, blog gönderilerinin en üstünde görünen ve genellikle blog başlığının arkasında veya hemen üstünde yer alan resimlerdir. Bu görseller, okuyucularınıza blogunuz hakkında bir ilk izlenim sağlar ve blogunuzun başarısı için inanılmaz derecede önemlidir. Blogger banner eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Blogger banner ekleme
 • Blogger hesabınıza giriş yapın ve sağ taraftan düzen sekmesine tıklayın.

  Blogger header degistirme

 • Başlık bölümündeki üst bilgi kısmını düzenlemek için sağ tarafta yer alan kalem simgesine tıklayın ve düzenleme kısmını açın.

  Blogger banner resmi ekleme

 • Açılan pencereden resim kısmını kullanarak blogger banner ekleme işlemini yapacağız.
 • Resim URL'sini gir veya Bilgisayardan resim yükle seçeneklerinden birisini seçerek işleme devam edelim.
 • Bilgisayarınızdan bir resim yüklemek isterseniz Dosya Seç yazısına tıklayalım ve resmi seçelim.
 • Eğer internette bulunan bir resmi yüklemek isterseniz resim URL'sini boşluğa yapıştırın.
 • Sonraki kısımda yer alan Resim Yerleşimi’nden bannerinizin görünüş şeklini seçin.
 • Daha sonra Kaydet’i tıklayın ve blogunuzu kontrol edin.
Blog sayfalarınızda görünen ve size blogger tarafından sağlanan bir hizmet olan blogger banner ekleme işlemi ile bloğunuzun tanıtımını yapabileceğiniz gibi herhangi bir şeyi de ziyaretçilerinize görsel olarak sunabilirsiniz.

Bu yazımda sizler için Blogger Banner Ekleme işlemi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur. İyi forumlar ♥