Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Blogger Arka Plan Resmi Ekleme

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
366
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Kredi
3,614
Points
532
Ticaret: 1 / 0 / 0
Google'ın Blogger hizmetinin başka bir adı olan Blogspot’ta yer alan bloğunuzun arka plan resmi değiştirme işlemini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Sayfa düzenini değiştirerek bloğunuzun görünümünü özelleştirebilirsiniz. Ayrıca sadece blogger arka plan resmi ekleme değil tasarım adına birçok değişikliği de yine düzen kısmından yapabilirsiniz.

Bu konuda profesyonel olan kullanıcılar ayrıca sayfanın HTML kodlarını da düzenleyerek bloglarının her şeyini değiştirebilir. Blogger sayfanızın arka plan resmini değiştirmek için kullanacağınız her hangi bir seçenek yok. Ancak Html kodlarını değiştirerek bu işlemi yapabiliyorsunuz. Arka plan resmi yapmak istediğiniz görüntünün adresini içeren özel bir HTML kodu satırını tema kodları arasına ekleyerek Blogger arka plan ekleme işlemini yapacağız.

Blogger arka plan resmi ekleme

Blogger Arka Plan Değiştirme Kodu

Blogger arka plan resmi ekleme işlemi için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

 • Blogger.com'a gidin ve oturum açın.

  Blogger arka plan

 • Daha sonra düzenlemek istediğiniz bloğunuzun ara yüzüne girin ve sol menüden tema kısmını seçin.

  Blogger Arka Plan Resmi Ekleme

 • En yukarda kullanmakta olduğunuz temayı göreceksiniz. Özelleştir yazısının yanındaki aşağı oka tıklayın ve “HTML’yi düzenle” yazısına tıklayın. Html’yi düzenleyerek blogger arka plan ekleme işlemini tamamlayacağız.
 • Açılan sayfada "body { background: #ffffff; margin: 0;" gibi bir kod parçasını bulmanız gerekli. Manuel olarak bulamazsanız Ctrl+F tuşlarına aynı anda basarak background yazın ve arayın.
 • Bulduğunuz kod parçasını aşağıdaki kod ile değiştirin.
Kod:
"body { background:#fffurl("resim URL"); background-position: down-left; background-attachment: fix; background-repeat: no-repeat; margin: 0;"

 • Yukarıda resim URL yazan yere blogger arka plan yapmak istediğiniz görselin adresini yapıştırın.
 • Daha sonra yukarıdaki kaydet simgesine tıklayalım ve kaydedelim.
Blogger kullanan insanlar bloglarını ziyaretçiler için görsel olarak daha çekici hale getirmek için genellikle blogger arka planlarını değiştirir. Ancak, yanlış ekleme yapılan bir blogger arka plan resmi, okuyucuların kafasını karıştırabilir ve ziyaretçilerin blogunuzdan uzaklaşmasına neden olabilir.

Blogger arka plan değiştirmek yerine Blogger Premium Tema satın almanızı öneririm. Umarım yararlı bir yazı olmuştur. İyi forumlar ♥