Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Blog Yazarak Gerçekten Para Kazanılır Mı?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Blog yazarak gerçekten para kazanılır mı? Blog yazmaya merak duyuyor ve blog yazarak para kazanmanın mümkün olup olmadığı hakkında bilgi almak istiyorsanız bu soruyu sorarsınız. Blog yazarı olarak para kazanmak isteyenlerin bir kısmına bu fikir gerçekçi gelmiyor. Bir kısmı ise çoktan işe koyulmuş ve bir şeyler denemeye başlamış durumda!

Blog yazarak para kazananlar ve yol gösterici öğütleri, çoğu zaman bir blog yazısının trafik çekmek için içeriğini oluşturuyor. Yani blog yazarak para kazanmak mümkün mü, değil mi diye soranların meraklarını gidermek için bu konu hakkında yazanlar da bazen blog yazarak para kazanmanın bir parçası olabiliyorlar! Elbette bunu hayal satarak yapıyorlar.

Blog yazarak gercekten para kazanilir mi

Kısa Yoldan Para Kazanma Vaatleri​

Bu yüzden bazı iddiaların gerçekliği olanlarını tenzih ederek şunu söylemeliyiz: “Hiçbir şey, hiçbir yerde önünüze hazır olarak gelmez.” Blog yazarak para kazanmaya hevesli olan insanların bu işe girişirken gerçekçi adımlar atmaları bu yüzden çok önemlidir. Çünkü herhangi bir şekilde hiçbir şirket ya da kişi, size yeni başladığınız blog yazılarınızın karşılığı olarak bir günde spor arabalar, villalar vadedemez. Vaatte bulunanların da neredeyse hepsi dolandırıcılardır. Herhangi bir ücretli programa dâhil olmanız karşılığında size işi öğreteceklerini iddia ederler. İstedikleri de budur: inanmanız.

Blog yazarak nasıl para kazanılır?​

Gerçekçi planlarla hareket etmek önemlidir. Blog yazarak ne kadar para kazanabileceğiniz konusu birçok yönden sizin kişisel becerilerinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Blog yazmaya yeni başlayanlar blog yazarlığına ilişkin gerekli araştırmayı yaparak hazırlanırlar ve kendilerini geliştirirlerse ilk etapta cüzi miktarlarda kazanç elde edebilirler. Ancak bazı sahte gelir tellallarının dikkat çekmek için “Blog yazarak nasıl bir ayda 100 bin lira kazandım?” benzeri manşetlerine denk gelirseniz ciddiye almamanızı öneriyoruz. Çünkü yeni başlanan her işte olduğu gibi bu işte de yavaş yavaş gelirinizi büyütebilir ve sizin için gerçekçi seviyelere getirebilirsiniz.

Bu yüzden blog yazarak para kazanmak azmi, hırsı, kendini geliştirmeyi, öğrenmeye açık olmayı, inovasyonu ve şansı bir arada kullanmanızı gerektirir. Çaba sarf ederek geldiğiniz noktalarda daha iyi olmak için daha fazla çaba sarf etmezseniz yerinizde sayarsınız. Çünkü iyi bir blog yazarı olmanın en önemli şartlarından biri de güncelliği korumaktır. İçerik üretimi açısından blogunuzda paylaşılan en son gönderi bugünün tarihini taşımalıdır. Bu, tam zamanlı bir blog yazarının sayfasında rastlayacağınız en önemli ayrıntıdır. Yazacağınız konudaki yetkinliğiniz ve bilgi aktarımında kullandığınız üslup okuyucular tarafından tercih edilebilir olmalıdır. Bunları sağlamanın da en iyi yolu yorumlara, site ziyaretçilerinin görüşlerine ve meslektaşlarınızla fikir alışverişine önem vermekten geçer.

Konu online ortamda para kazanmak olduğunda başarı formüllerini sıralayacak bir sürü insan olabilir. Bunları araştırdığınızda nesnel olarak aralarında bulabileceğiniz ortak yönler:

  • Güncellik
  • Oluşturulan blog içeriğindeki konularda yetkinlik
  • Ulaşılabilirlik
  • İlginçlik
  • Merak edilebilirlik
şeklinde sıralanabilir. Fakat bütün bunları içeren, başarı formüllerinin birinin bile uygulanmadığı bloglar da vardır ve iddia edilenden çok daha fazla kazanca sahiptirler. Yani blog sahibinin başarı hikâyesi fırsatları değerlendirebildiği ölçüde ancak kendisine yol göstermiştir, gösterebilir. Bir başkası ancak onun başarısı hakkındaki süreçleri öğrenebilir ve deneyimlerinden yararlanabilir. Onun gibi olamaz, olmamalıdır da. Blog yazarlığında özgünlüğün önemi de burada ortaya çıkar: “Başkası olma, kendin ol. Böyle çok daha güzelsin!”

Sonuç olarak blog yazarlığından para kazanmak elbette mümkün. Sadece blog yazarak evini geçindiren binlerce blog sahibi var. Kaliteli içerikler oluşturarak muhteşem bir bloga sahip olmanız ve sizi tatmin edecek miktarlarda para kazanmanız dileğiyle. İyi forumlar ♥
 
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
177
Konum
Amsterdam
Ticaret: 0 / 0 / 0
Harika konu
 
m2hmet

m2hmet

Tilki Adayı
Katılım
19 Haz 2022
Mesajlar
58
Konum
Gaziantep
Ticaret: 0 / 0 / 0
Eline sağlık Emre hocam yine çok yararlı, faydalı bir konu olmuş 🥰
 
Moderatörün son düzenlenenleri: