Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bir Devrin Sonu (Alexa)

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Kredi
3,614
Ticaret: 1 / 0 / 0
Tilki.NET üzerinde @Emre KRMN hocamızın açtığı Yazılımcıların Sık Kullandığı Google Chrome Uzantıları isimli konuda bir çok yararlı eklenti vardı. Burada da yorum olarak Alexa'nın kapandığından bahsetmiştim. Az önce el alışkanlığı olarak elim Alexa eklentisine gitti ve biraz hüzünlendim.

Alexa kapandi 3

Bu hüznümü siz değerli Tilki.NET ailesiyle paylaşmak istedim. Aslında Alexa Toolbar Aralık 2022'ye kadar devam edecekti. Neden erken kaldırdıkları hakkında da bir bilgim yok. Yıllardır kahrımızı çeken bu eklentiye bir veda hazırlamak istedim.

Alexa kapandi

Yukarıda yazan bildiriyi Türkçeye çevirelim;

Hizmet Sonu Bildirimi

Alexa.com'u, dijital kitlenizi bulmanıza, erişmenize ve dönüştürmenize yardımcı olmak için yirmi yılı aşkın bir sürenin ardından 1 Mayıs 2022'de kullanımdan kaldırdık. Bizi içerik araştırması, rekabet analizi, anahtar kelime araştırması ve benzeri araştırmalarınız için kullandığınız için teşekkür ederiz. Alexa.com kullanımdan kaldırılmış olsa da tarayıcı uzantınız Aralık 2022'ye kadar Alexa Trafik Sıralamalarını sunmaya devam edecek.

Elveda Alexa, bugüne kadar bize yardımcı olduğun için teşekkür ederiz.

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Kredi
615
Ticaret: 0 / 0 / 0
Cidden webmaster dünyası için üzücü oldu bu. İlk web sitelerimi oluşturduğum zamanlarda Alexa benim için çok önemliydi.

Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Kredi
572
Alexa'nın similar sites kısmını çok seviyordum kapanmasına cidden üzüldüğüm applerden biri oldu.

LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Web
karavilgrup.com.tr
Kredi
1,666
Hiç kullanmadım ama siz bu kadar üzüldüyseniz kesin iyiydi. R.I.P.