Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgisayarınızı açtığınızda herhangi bir programı otomatik olarak başlatma

• Konbuyu başlatan Emre KRMN
  • Başlangıç tarihi
Emre KRMN

Emre KRMN

Tilki Adayı
Kredi
226
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhabalar,
Az önce bu konuyu araştırdım ancak net bir bilgi maalesef ki bulamadım. Bunun yerine Microsoft'un sitesinde office programını başlatma vardı. Bende bir kaç deneme yaparak istediğimi elde ettim ve sizlere de yararlı olması açısından paylaşmak istedim.

Bazı programlarımızı bilgisayar açıldığında otomatik olarak açılmasını isteriz ama programın ayarlarında maalesef ki öyle bir ayar bulunmamaktadır. İşte burada bu konum sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz :) Bunun için herhangi bir program vs. gerekmiyor.

windows-baslangic-ekrani.jpg

1. Windows + R tuşu ile Çalıştır penceresini açın.
2. Çalıştır iletişim kutusuna aşağıdaki yolu kopyalayın ve Enter tuşuna basın.
Kod:
%AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

3. Önünüze açılan pencereye; bilgisayarınızın başlangıçta açılmasını istediğiniz programın kısayolunu kopyalayın ve atın :) Daha sonrasında denemek amacıyla bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz (isteğe bağlı)

32dbb67f4ad6039c6fab6b4041f96f8d.png

Mervece

Mervece

Çırak Tilki 🦊
Kredi
896
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhabalar,
Az önce bu konuyu araştırdım ancak net bir bilgi maalesef ki bulamadım. Bunun yerine Microsoft'un sitesinde office programını başlatma vardı. Bende bir kaç deneme yaparak istediğimi elde ettim ve sizlere de yararlı olması açısından paylaşmak istedim.

Bazı programlarımızı bilgisayar açıldığında otomatik olarak açılmasını isteriz ama programın ayarlarında maalesef ki öyle bir ayar bulunmamaktadır. İşte burada bu konum sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz :) Bunun için herhangi bir program vs. gerekmiyor.

windows-baslangic-ekrani.jpg

1. Windows + R tuşu ile Çalıştır penceresini açın.
2. Çalıştır iletişim kutusuna aşağıdaki yolu kopyalayın ve Enter tuşuna basın.
Kod:
%AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

3. Önünüze açılan pencereye; bilgisayarınızın başlangıçta açılmasını istediğiniz programın kısayolunu kopyalayın ve atın :) Daha sonrasında denemek amacıyla bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz (isteğe bağlı)

32dbb67f4ad6039c6fab6b4041f96f8d.png
Emeğinize sağlık 🦊