Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgisayar Güvenliği için Bilgisayarınızı Yormayacak Antivirüs Programları

  • Konbuyu başlatan WebFaresi
  • Başlangıç tarihi
WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Antivirüs Programları, bilgisayarınızın güvenliği adına son derece önemli programlardır. Bu nedenle kullanılmaları gerçekten de birçok kişi adına son derece faydalı olabilir. Bu programları düzenli olarak kullanarak birçok sorunu çözmeniz mümkün olacaktır. Çok çeşitli virüs, trojan gibi şeylerden korunmak ve bilgisayarınızın güvenliği ile ilgili problemler yaşamak istemiyorsanız bu programlar sizin için harika olabilir.

Bilgisayarınızı daha güvenli hale getirirken ise Antivirüs Programları bazen çeşitli sorunlara yol açabilirler. Özellikle de bilgisayarınızda yavaşlama gibi etkiler ortaya çıkartabilirler ve bu etkiler nedeni ile de büyük sorunlar doğabilir. Tüm bunları ortadan kaldırabilmek adına hızlı bir şekilde harekete geçmek gerekiyor ve doğru bir program bulmak önemli olabiliyor. Böylece daha iyi bir şekilde sorunu çözebileceksiniz. Peki, söz konusu programlar nelerdir ve bu programların kullanımı hakkında detaylar nelerdir? İşte, şimdi bunlara bir göz atalım!

Bilgisayarınızı Yormayacak Antivirüs Programları
  1. Norton: Bilgisayarınızı yormayacak ve güvenliğini de sorunsuz bir şekilde sağlayacak anti-virüs programlarından birisi olarak ifade edilebilir. Bu programı kullanarak birçok sorun ihtimalini ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır ve gerçekten de güvenli bir deneyim yaşama şansınız olacaktır.
  2. Avast: Son zamanların en çok kullanılan anti-virüs programlarından birisi olmakla birlikte gerçekten de performans odaklı bir program denilebilir.
  3. AVG: Birçok işletim sisteminde hazır olarak geliyor çünkü bilgisayarınızı yormayacak bir program. Bundan dolayı da yoğun bir şekilde kullanıldığını görmek zor değil!
Genel olarak Anti-Virüs Programları ile ilgili olarak bunları ifade etmek mümkün. Sizler de bu programları kullanarak bilgisayarınızın performansını düşürmeden güvenliğini sağlayabilirsiniz.
 
nsrtyksl

nsrtyksl

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
15
Ticaret: 0 / 0 / 0
Paylaşımınız için teşekkürler, üyelere yardımcı olacak bir yazı lakin görüşümce;
Bilgisayarı yormayacak bir Antivirüs Programı hiç kurmamaktır bence. Sebebine gelecek olursak başlangıçta; Antivirüs Yazılımları ilk olarak başlar ve sistem dahilinde bellek ve disk kullanımını otomatik olarak arttırır ve eş zamanlı olarak başlangıçta çalışan yazılımları şöyle bir tarar bu işlem ister istemez sisteme ekstra yük bindireceğinden yavaşlamasına sebep olur. Bunu hissetmemek istiyorsanız İşlemcinizin yüksek hızlı, Depolamanın SSD, Belleğinizinde yüksek olması beklenir. Bu donanımlar karşılanıyorsa şayet Hissedilmeyen bir yavaşlık olacaktır sadece.​
Bu arada sadece içimi rahatlatmak için (pek koruduğuna inanmıyorum) Trend Micro Antivirüs + kullanıyorum 😂