Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ben neden ban yedim?

• Konbuyu başlatan Poyraz
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P

Poyraz

Tilki Adayı
Web
www.karsihaber.com
Bir sebep belirtilmeden ban yemişim sebep 2 gün sonra banınız açılacak , anlamadım neyden dolayı yedim ben bu banı.

LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Web
karavilgrup.com.tr
Bir sebep belirtilmeden ban yemişim sebep 2 gün sonra banınız açılacak , anlamadım neyden dolayı yedim ben bu banı.
Merhaba, size yapılan uyarıya rağmen Kural 14'ü ihlal ettiğinizi gördük. Geçmiş konularınız ve konulara attığınız neredeyse bütün mesajlar Kural 14'ü ihlal ettiği için moderasyon tarafından düzeltildi. Bu sebeple hesabınız geçici süre ile kısıtlandı. Bizler asla üyelerimize ceza verme taraftarı değiliz. Ancak sizi uyarmamamıza rağmen ihlal devam edince böyle olmasını uygun gördük. Tekrar böyle bir durum yaşamamanız için daha dikkatli olmanızı öneririz.

Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Selamlar, kural 14 ihlali sebebi ile geçici olarak uzaklaştırma aldınız. Aldığınız bu uzaklaştırma sebebini “uzaklaştırma sebebi” kısmında belirttik. İlk üyelerimiz bizler için çok değerli ve önemli olduğundan bir daha yapmayacağınızı ümit ederek, iyi forumlar diliyorum. 🙏 Aramıza tekrar hoşgeldiniz 🦊

P

Poyraz

Tilki Adayı
Web
www.karsihaber.com
Merhaba, size yapılan uyarıya rağmen Kural 14'ü ihlal ettiğinizi gördük. Geçmiş konularınız ve konulara attığınız neredeyse bütün mesajlar Kural 14'ü ihlal ettiği için moderasyon tarafından düzeltildi. Bu sebeple hesabınız geçici süre ile kısıtlandı. Bizler asla üyelerimize ceza verme taraftarı değiliz. Ancak sizi uyarmamamıza rağmen ihlal devam edince böyle olmasını uygun gördük. Tekrar böyle bir durum yaşamamanız için daha dikkatli olmanızı öneririz.
Hocam tamam da kural 14 basit bir kural sadece büyük harf ve nokta koymamışım bu sebeple de uzaklaştırılmaz yani. Benim gibi buna uymayacak çok fazla kişi olacak ileride o zaman önünüze geleni mi banliyacaksınız. Şahsen bu kuralı pek beğenmiş değilim çünkü internet üzerinde bu yazım kurallarına makale yazma dışında uyan çok kişi yok. Yine de görüşünüze saygım sonsuz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
@Poyraz Uzaklaştırmanız geçiciydi, ilerleyen süreçte mesaj açmadan önce otomatik olarak noktalama işaretlerinden sonraki harfleri büyülten bir eklenti eklenerek bu problemin önüne geçmeyi planlıyoruz.

Kurallara uymayan tüm kullanıcılarımıza aynı işlemleri uygulayacağız. Shift ve nokta tuşlarının klavyede yan yana olduğunu hatırlatmak isterim. Biz bu forumda özenli olmaya ve gelecekte aramıza katılacak olan üyelerimize daha iyi bir forum ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Konularda yapacağınız ufak düzenlemelerin konularınızı daha okunabilir kılacağı konusunda anlaşabileceğimizi düşünüyorum.

Umarım sizlere konu ile ilgili kararımı tam olarak aktarabilmişimdir.
Saygılarımı sunuyor, iyi forumlar diliyorum.

LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Web
karavilgrup.com.tr
Hocam tamam da kural 14 basit bir kural sadece büyük harf ve nokta koymamışım bu sebeple de uzaklaştırılmaz yani. Benim gibi buna uymayacak çok fazla kişi olacak ileride o zaman önünüze geleni mi banliyacaksınız.
Şahsen bu kuralı pek beğenmiş değilim çünkü internet üzerinde bu yazım kurallarına makale yazma dışında uyan çok kişi yok. Yine de görüşünüze saygım sonsuz.
Cezanız kalktıktan sonra bu mesajınız dahil 7 tane yazım kuralı düzenledim mesajlarınızda. Üzülerek belirtmek isterim ki dikkat etmezseniz cezalarınızın süresi artacak.

m2hmet

m2hmet

Tilki Adayı
@Poyraz Uzaklaştırmanız geçiciydi, ilerleyen süreçte mesaj açmadan önce otomatik olarak noktalama işaretlerinden sonraki harfleri büyülten bir eklenti eklenerek bu problemin önüne geçmeyi planlıyoruz.
Zaten telefonlarda otomatik olarak noktalama işaretinden sonra harfi büyütüyor. Pc kullanan hocalarımın dikkat etmesi lazım 😅. Ayrıca @Poyraz hocamın da dediği gibi görüşünüze saygım sonsuz fakat bu kural için ceza vermek kulağa saçma geliyor.

Mervece

Mervece

Çırak Tilki 🦊
Zaten telefonlarda otomatik olarak noktalama işaretinden sonra harfi büyütüyor. Pc kullanan hocalarımın dikkat etmesi lazım 😅. Ayrıca @Poyraz hocamın da dediği gibi görüşünüze saygım sonsuz fakat bu kural için ceza vermek kulağa saçma geliyor.
Bence saçma değil, forum ortamının daha düzgün bir şekilde ilerleyebilmesi için bu kural gayet yerinde.

m2hmet

m2hmet

Tilki Adayı
Bence saçma değil, forum ortamının daha düzgün bir şekilde ilerleyebilmesi için bu kural gayet yerinde.
Kurala lafım yok, yanlış anladınız. Böyle bir kuralın olması hem dilimiz için sağlıklı hem forum için fakat bu kural yüzünden ceza verilmesi saçma. Uyarılar verilip ardından daha kısa bir süreliğine forumdan uzaklaştırma cezası olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Mervece

Mervece

Çırak Tilki 🦊
Kurala lafım yok, yanlış anladınız. Böyle bir kuralın olması hem dilimiz için sağlıklı hem forum için fakat bu kural yüzünden ceza verilmesi saçma. Uyarılar verilip ardından daha kısa bir süreliğine forumdan uzaklaştırma cezası olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Saçma değil bence, caydırıcı olması için gerekli diye düşünüyorum ama herkesin kendi fikri :)

LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Web
karavilgrup.com.tr
Bu uyarıların ilk etaptaki cezaları daha kısa, üyelerimiz aynı kural ihlalini birden fazla kez yaparsa aldıkları uyarı süresi artar.

İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.​

Dostoyevski​

m2hmet

m2hmet

Tilki Adayı
Bu uyarıların ilk etaptaki cezaları daha kısa, üyelerimiz aynı kural ihlalini birden fazla kez yaparsa aldıkları uyarı süresi artar.

İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.​

Dostoyevski​

Hiçbir üyenin kendi tercihi ile forumdan banlanmak istediğini düşünemiyorum. Bu kural için ceza uygulanabilir fakat cezaların daha kısa olması daha iyi olur diye düşünüyorum. @Thous

Tabii sizlerin kararına saygı duyarım. Paragrafım sadece bir öneriydi :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Web
karavilgrup.com.tr
Hiçbir üyenin kendi tercihi ile forumdan banlanmak istediğini düşünemiyorum. Bu kural için ceza uygulanabilir fakat cezaların daha kısa olması daha iyi olur diye düşünüyorum. @Thous

Tabii sizlerin kararına saygı duyarım. Paragrafım sadece bir öneriydi :)
Verilen ilk "uyarılar" genelde cezasız olur ve tekrarında işlem yapılır. Uyarıya rağmen yapılan kural ihlali devam ettiriliyorsa bu üyenin "tercihi" haline gelir. Dediğim gibi "uyarı" süresi zaten kısa. Tekrar ederse "ceza" alır. Cezaların da süresi caydırıcı olsun diye daha uzundur.

nsrtyksl

nsrtyksl

Tilki Adayı
Türkçemizi geliştirmemize yardımcı olabilecek bir kural, bence yerli yerinde olmuş.
Zamanında;
qnka indq yhaa buralrdayzzz xD sen nrldsnn? ck scmaa yhaa ddklrin xD XD
şeklinde Türkçenin içinden geçen bir nesil vardı (ben de dahil). Bunları bir daha yaşamamak ve yaşatmamak adına daha da güzel etkin bir kural olmuş 👍🏻

LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Web
karavilgrup.com.tr
Türkçemizi geliştirmemize yardımcı olabilecek bir kural, bence yerli yerinde olmuş.
Kaldı ki bu kuralları katı şekilde uygulayan bir yer değiliz. Esnetiyoruz ve ceza vermeden önce zaten gerekli uyarıyı da bildirim olarak yapıyoruz. Buna rağmen uyarılarımızı dikkate almayıp yaptığı şeyi yapmaya devam eden üyelerimiz de tercihlerinin sonuçlarına elbette katlanmakla mükelleftir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...