Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Backlink Nedir? Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
176
Konum
Amsterdam
Ticaret: 0 / 0 / 0

Backlink Nedir?

Bir internet sitesinin arama motorlarında görülebilmesi yönünden backlink nedir sorusu çok mühimdir. Çünkü genel manasıyla gerçekten bu sözcüklerin mana karşılığı bilinmektedir. Bir internet sitesinden diğer bir internet sitesine verilebilecek olan link, backlink manasında geçmektedir. Fakat bu backlinklerin adedi ya da nitelikleri internet sitesinin güvenilirliği yönünden çok büyük bir ölçüt olarak karşımızda durmaktadır. Google botları gereğince backlink verilmiş olan siteler daha değerlidir. Backlink alan sitenin tavsiye bir site olarak gösterildiğini düşünerek Google botları bu hususta puan verirler.

Backlink kavramı her geride bıraktığımız gün daha mühim bir duruma gelir iken Google başarılı olmasını da yanında getirmektedir. Google bilindiği üzere, son günlerde devamlı olarak algoritmalarını değiştirmekte. Web sitelerinin tesir katsayılarını bu manada daha çok ön plana çıkarmaktadır. PageRank algoritması gerçekten bu manada Backlinklerin tesir katadedinı da hesaplayan mühim bir icat olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu icatla eş güdümlü diğer arama motorlarından çok daha doğru neticeler da Google ile karşımıza çıkmaya başlamış bulunmakta. Google da önder arama motoru olmuş bulunmaktadır.

1648147245116

Backlink Nasıl Yapılır?

Backlink nedir hususu gerçekten az evvelce de bahsetmiş olduğumuz gibi yalnızca bir siteden alınan link değil aynı vakitte da bu düzenin gerçek manada nasıl yapıldığının doğru ve düzgün bir şekilde ulaştırılması gereklidir. Backlink tesirleri nasıl tespit edilir içeriğine geçerken az evvelce de bahsetmiş olduğumuz gibi backlink'in sitenize olan tesirleri çok daha mühimdir. Bu hususta Google Search Analytics ya da Google Search Console sizin daha doğru neticeler almanızı sağlamaktadır.

Backlink değerlerini ve beklentilerinizi, nasıl kullanacağınız hususu ile ilgili bilgi vermektedir. Bununla eş güdümlü gene kullanabileceğiniz Majestik, Explorer gibi sistemler bulunmaktadır. Bu sitenizin nerelerden backlink aldığını ve backlinklerin niteliği ile ilgili bilgilendirme yapacaktır. Böylece sizler de sitenizin daha doğru ve daha planlı şekilde işlemesini sağlayabilecektir.