Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Backlink Nasıl Alınır? Kaliteli Backlink Listesi

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Kredi
3,614
Ticaret: 1 / 0 / 0
Kaliteli Backlink Listesi Tilki.NET ailesi için hazırlanmış olup nasıl yapılacağı hakkındaki bilgiler de konu içinde verilmiştir. Konuyu elimden geldiğince zaman zaman güncellemeye çalışacağım. Bu konu bir rehber niteliğinde olacağı için oldukça uzun bir konu olacak gibi hissediyorum, umarım sıkılmazsınız. Bildiğiniz yerleri lütfen atlayın. SEO her zaman gelişen ve kendini yenileyen bir konudur. Ayrıca SEO farklı metotlar kullanılarak yapıldığından bildiklerinizi yorum atarak bizlerle paylaşmanız, bilmeyenler için oldukça etkili olacaktır.

Nasıl farklı yollar? "Altı üstü backlink alarak sıralama kasıyoruz" diyenler olabilir. Evet kaliteli backlinkler alarak sıralama kasılabilir fakat geliştirilmiş çok farklı Google Sıralama Arttırma Taktikleri bulunuyor. Bu taktiklerden (2 ay önce karşılaşmış olduğum) bir tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarını kullanmadığım için zaman zaman TikTok'a misafir olarak girerek komik videolara göz atıyorum.

Keşfet videolarında gezinirken zeki bir arkadaşımızın Google Adsense görüntüsüne ekleme yaparak günlük kazanç kısmına 750 TL yazdığını fark ettim. Dikkatimi çekti ve videoyu sonuna kadar izledim. Çünkü tişört satarak günlük 750 TL kazanmaktan bahsediyordu. Evet bu para e-ticaret yapılarak kolaylıkla kazanılabilirdi. Fakat bir sorun bulunuyordu; attığı Adsense görüntüsü ile anlattığı şeyin alakası yoktu. Videonun devamında ise izleyicilere şu yönlendirmeyi yapıyordu; "Google'a gir, Tişört Satarak Para Kazan yaz, 2. veya 3. sayfada bulunan örnek. com sitesine gir ve sende kazanmaya başla."

Bu zeki arkadaş ise kelime bazlı organik hit göndererek sitesini üstlere taşımaya çalışıyordu. Yaptığı yönlendirmede 2. veya 3. sayfada bulunan örnek. com sitesi diyordu çünkü internet sitesi 3. sayfadaydı ve video tutarsa 2. sayfaya yükseleceğini ön görüyordu. Sitenin sıralamalarını takip ettiğimde bu arkadaş hiç backlink almadan 1 sayfa sıralama atlayarak 2. sayfaya yerleşti. Konuya girmeden sizlerle backlink dışında ilginç bir seo taktiği paylaşmaya çalıştım. Hadi şimdi konumuza dönelim.

Kaliteli backlink listesi

Backlink Nasıl Alınır?​

Backlink alma işleminin çeşitli yöntemleri bulunur. Backlinkler; DoFollow ve NoFollow olarak ikiye ayrılırlar. DoFollow backlinkler yani arama motorları tarafından takip edilebilir backlinkler, NoFollow yani takip edilemeyen backlinklere göre daha yararlıdır. NoFollow backlinkler, yararsızdır diye bir cümle kullanamayız. Peki Nasıl Backlink Alınır? İşte karşınızda backlink alabilmek için çeşitli yöntemler;
  • Tanıtım yazısı satın almak
  • Footer Backlink
  • Profil backlink
  • PDF backlink
  • Forum tanıtımı
  • Sözlük tanıtımı
  • Yorum backlink
  • Sosyal imleme
  • Hacklink
Backlink Nasıl Alınır? Sorusuna cevaben aşağıda PDF backlink alma işlemini resimli olarak siz değerli Tilki.NET ailesine aktarmaya çalıştım.

Backlink Alınırken ve Aldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?​

Ücretsiz ve Kaliteli Backlink Listesi kullanarak arama motoru sıralamalarında yükselmek mümkündür. Backlink alırken ve aldıktan sonra dikkat etmemiz gereken durumlardan bazılarını bildiğim kadarı ile aşağıya listeli şekilde yazmaya çalıştım.
  • Backlink alınırken yüksek verim alınmak isteniyorsa; backlink alınan makalenin özgün olması gerekir.
  • Bir makale yazarak aşağıda liste olarak verdiğim tüm sitelere aynı makaleyi kopyalamak sitenizi spam olarak dahi algılatabilir, kesinlikle önermem.
  • Ben sıkılırım hepsini özgün yazamam diyorsanız; 5 makale yazın ve bu 5 makalenizi spinleyerek (özgünleştirici programlar kullanarak) 5 özgün makale daha elde edin. 1 özgün makaleyi 2'ye çıkararak iş yükünüzü azaltmış olursunuz. Eğer vaktiniz varsa ilk maddeyi uygulayın.
  • Backlink aldıktan sonra Semrush, Ahrefs tarzı araçlardan aldığınız backlinklerin Toxic olarak görünüp görünmediğini mutlaka kontrol edin.
  • Bir günde 500 backlink almak yerine, günde 2 adet alın. Ama bu işlemi düzenli olarak yapın. Siteyi güncel tutmak ve düzenli makale yazmak ne kadar önemliyse backlink alma işleminin de doğal görünmesi önemlidir.
  • Bir makaleye, sırf backlink kasmak için 20 tane link eklemek yerine yazı uzunluğunuzu da baz alarak 1 veya 2 tane ekleyin. Sitenizi spama sokmayın.
  • Rakiplerinizin backlinklerini analiz ederek, kaliteli backlinklerin tespitini yapın. Ücretsiz olanlardan siz de backlink almaya çalışın.

PDF Backlink Nedir?​

Portable Document Format kelimesinin kısaltması olan PDF, Türkçe'de Taşınabilir Belge Biçimi anlamına gelen bir dosya uzantısıdır. PDF backlink ise PDF dosyaları yüklenerek elde edilen backlink anlamına gelmektedir. Kaliteli sitelerden alındığında kaliteli sonuçlar elde ederek sıralamada yükselmenizi sağlar.

PDF Uzantılı Dosya Nasıl Oluşturulur?​

Portable Document Format uzantılı dosya oluşturmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.
  • İlk olarak bilgisayarımızın masa üstünü açarak bir word belgesi oluşturuyoruz.
  • Oluşturduğumuz word belgesinin içine backlink almak istediğimiz kelime ile alakalı birmakale yazıyoruz veya yazdırıyoruz.

Kaliteli backlink

• Makale oluşturduktan sonra anahtar kelimemize link veriyoruz.
  • Word dosyasının ismini anahtar kelime ve makalemize benzetiyoruz.
  • Ardından sağ tarafa eklediğim adrese giderek word dosyamızı pdf'e çeviriyoruz.

Kaliteli backlink siteleri

• Aşağıda bulunan listedeki bir siteye giderek pdf dosyamızı yüklüyoruz.
  • Anlatım için şu siteyi kullanalım.
  • PDF yüklemek için tasarlanmış olan bu sitelere gittiğinizde ana sayfada mutlaka upload butonunu görürsünüz.
  • Upload butonuna tıklayarak hazırlamış olduğumuz pdf dosyasını yükleyelim.
  • Pdf backlink alma işlemi işte bu kadar basit.
  • Pdf yükleme işlemi bittikten sonra bu siteler size dosyanızın bulunduğu linki verecektir. Yukarıdaki dosyayı yüklediğimde bana verilen link;
Mi acaba? Şaka şaka, bu kadar basit değil. Aldığımız backlinklerin Google tarafından indexlenebilmesi için bazı işlemler yapmamız gerekiyor.

Backlink Nasıl Indexletilir?​

Backlinki aldık, bu kısma kadar her şey güzel. Fakat Google bu backlinki görmedikten sonra bize ne yararı dokunur? Arama motorları backlinki görmez ise aldığımız backlink çok kaliteli bile olsa hiç bir işe yaramaz.

Backlink indexletme konusunda hem ücretli hem de ücretsiz onlarca servis bulunuyor. Bu servislerden birkaç tanesini sık kullanılanlara kaydetmeniz, işlemleri hızlandırmak adına güzel bir adım olacaktır.
Halk olarak ücretsiz olan her servisi sevdiğimiz için bir kaç tane ücretsiz indexletme servisi de bırakayım;
Aşağıda bulunan backlink listesi içindeki sitelere pdf dosyalarınızı yükledikten sonra size verdiği linkleri bir metin dosyası içerisine kaydetmeyi unutmayın. Her satıra bir adet link yazın. Bu sayede indexletme servislerini kullanmanız daha kolay olacaktır. Bu konuya da resim ekleyerek bir açıklık getirelim.

Link indexletme

Masa üstünde bulunan bir metin belgesine her satıra eklediğiniz pdflerin yayınladığı linkleri eklediğinizi hayal edin. CTRL+A > CTRL+C > CTRL+V komutları ile kolayca backlinklerinizi indexletme servisine aktarabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi her backlink aldığınızda tek tek de yapabilirsiniz.

Kaliteli Backlink Listesi - PDF​

Kaliteli Backlink Listesi için ilk anlatımı PDF için yaptık. Bu kaliteli pdf backlink sitelerini aşağıda DA ve PA değerleri ile tablo haline getirerek paylaşmaya çalıştım.

Backlink ListesiDAPA
9575
9483
9474
9267
8669
9272
8765
8768
8467
9270
8662
9474
7659
7453
6354
7959

Kaliteli Backlink Listesi İndir​

Kaliteli Backlink Listesindeki sitelerin hepsinin bu sayfaya sığması mümkün olmadığından DA ve PA değerleri yüksek olanları ekledim. Diğerlerini ise zipleyerek Google Drive üzerinden paylaştım.

tilkinet

Orta DA-PA Değerlere Sahip Backlink Listesi​

Yukarıda ve aşağıda verdiğim listedeki tüm sitelerde eklediğiniz bağlantı çeşidi DoFollow'dur. DoFollow bağlantılarda arama motorları bağlantınızı takip edebilir. Bu sayede NoFollow bağlantılardan daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz.

Backlink ListesiDAPA
2545
2346
1744
2045
1733
2636
1638
1033
9280
8996
6163

Devamını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz;

Ücretsiz backlink listesi konumuzun sonuna geldik. Bu konuyu yazmak ve hazırlamak bir hayli uzun sürdü, saatin kaç olduğunun farkına varmamışım. Backlink alma konusunda sizler için bulunduğum tavsiyelere de dikkat etmeniz önerilir. Ayrıca kaliteli siteler olmak şartıyla; forum tanıtımları, yazınızla benzerlik gösteren sitelerden alınan yorum backlinkler, profil backlinkler siteniz için güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Başka bir yazımda görüşmek üzere. İyi forumlar ♥

Son düzenleme:
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Kredi
572
Ticaret: 0 / 0 / 0
Yeni bir backlink alma konusu açılana kadar en iyi konu bu.

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Kredi
615
Ticaret: 0 / 0 / 0
Elinize sağlık, faydalı konu. (y)