Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple Hakkında Az Bilinen 6 İlginç Bilgiler

• Konbuyu başlatan Emre KRMN
  • Başlangıç tarihi
Emre KRMN

Emre KRMN

Tilki Adayı
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba arkadaşlar,
Bu konumda sizlere apple (iphone) hakkında az bilinen ve ilginç olan 6 bilgiden bahsedeceğim. Bu bilgileri bende öğrenince şaşırdım açıkcası :)

darkmode.jpg

1- Sigara Kullanımı Garanti Dışı!
Apple cihazı kullananlar, cihazın yanında sigara içtiyse eğer bu arıza maalesef ki garanti dışı kalıyor.

2- Apple Collection
Apple, 1986 yılında Apple Collection adlı bir giyim hattı kurdu ancak bu projesi tutmadı. Giysiler Apple'ın tasarımları kadar şık, minimal ve modern değillerdi.

3- iPhone Satışı
Apple 2018'den günümüze kadar toplamda 572.000 iPhone telefon satmış.

4- MacBook Pili Kurşun Geçirmez!
Evet, bende şaşırdım ama macbook'un pili kurşun geçirmezdir diyor Apple.

5- "Kilidi açmak için kaydır" özelliği
Apple, kilidi açmak için kaydır özelliğinin patentine sahip. Apple geçtiğimiz dönemlerde bu özelliği nedeniyle 120 milyon dolarlık bir tazminat kazanmış.

6- Apple Lisa
1983'te tanıtılan Apple Lisa bilgisayarı şirketin en başarısız bilgisayarlarından biriymiş. Cihazı satamayan Apple, yaklaşık 2.700 adet bilgisayarı imha etmiş :rolleyes:

Kaynak:

Mervece

Mervece

Çırak Tilki 🦊
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba arkadaşlar,
Bu konumda sizlere apple (iphone) hakkında az bilinen ve ilginç olan 6 bilgiden bahsedeceğim. Bu bilgileri bende öğrenince şaşırdım açıkcası :)

darkmode.jpg

1- Sigara Kullanımı Garanti Dışı!
Apple cihazı kullananlar, cihazın yanında sigara içtiyse eğer bu arıza maalesef ki garanti dışı kalıyor.

2- Apple Collection
Apple, 1986 yılında Apple Collection adlı bir giyim hattı kurdu ancak bu projesi tutmadı. Giysiler Apple'ın tasarımları kadar şık, minimal ve modern değillerdi.

3- iPhone Satışı
Apple 2018'den günümüze kadar toplamda 572.000 iPhone telefon satmış.

4- MacBook Pili Kurşun Geçirmez!
Evet, bende şaşırdım ama macbook'un pili kurşun geçirmezdir diyor Apple.

5- "Kilidi açmak için kaydır" özelliği
Apple, kilidi açmak için kaydır özelliğinin patentine sahip. Apple geçtiğimiz dönemlerde bu özelliği nedeniyle 120 milyon dolarlık bir tazminat kazanmış.

6- Apple Lisa
1983'te tanıtılan Apple Lisa bilgisayarı şirketin en başarısız bilgisayarlarından biriymiş. Cihazı satamayan Apple, yaklaşık 2.700 adet bilgisayarı imha etmiş :rolleyes:

Kaynak:
Konu oldukça güzel, emeğinize sağlık.

Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Güzel bilgiler öğrendik, emeğinize sağlık @Emre KRMN hocam 🙏