Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Android cihazlar her ne kadar IOS cihazlara göre kullanıcıya daha geniş bir özgürlük alanı sunuyor olsa da bazı alanlarda kullanıcılarını kısıtlayabiliyor. Bu nedenle kullanıcılar bazı işlemleri yapamıyorlar ya da bazı uygulamaları amacına uygun bir şekilde kullanamıyorlar. Doğal olarak da Telefona Root Atma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyebiliyorlar. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki Root Atmak cihazınıza zarar verebilir, bunun sorumluluğu sadece size ait! Ancak eğer hala "Root Nasıl Atılır?" sorusunun cevabını arıyorsanız, aşağıdaki başlığa gelin bir göz atalım!

Root

Root Atma İşlemi Nasıl Yapılır?
  1. Öncelikle cihazınızın modelini biliyor olmanız gerekiyor. Bunun için Ayarlar kısmına göz atabilirsiniz.
  2. Daha sonrasında cihazınızın tam yedeğini almalısınız, her ihtimale karşı bunu yapmayı unutmayın!
  3. USB Ayıklama Modu ve OEM Kilidi seçeneklerini açın.
  4. Bilgisayarınıza Kingoroot adlı programı indirin, kurun ve sonra da açın. Sonra ise telefonunuzu usb kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.
  5. Root atma işlemini başlatın, geri kalan adımların tamamını zaten Kingoroot otomatik bir şekilde tamamlayacaktır.
  6. Tüm bunları yaparken telefonunuzun şarjının %50'nin üstünde olduğundan emin olun. Aksi takdir de sorun çıkabilir ya da işlemler yarıda kalabilir. Bu tip durumlar sistem ayarlarını bozabildiği için risk almamalısınız.
Gördüğünüz gibi Android Telefona Root Atmak oldukça basit bir işlem ve sadece 5 - 10 dakikanızı alacaktır. Ancak yine de bu işlemi yapmanın bazı riskleri olduğunu unutmamanız gerekiyor. Örneğin Root atılmış cihazların garantisi iptal edilebiliyor. Bu tip detaylar hakkında bilgi sahibi olmadan root atmamanızda fayda var. Konuya dair yorumlarınızı bekliyorum, iyi forumlar!