Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Airdrop Ne Demek?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Havada uçmak anlamına gelen airdrop, kripto para borsalarında "bedava para" olarak bilinen Türkçe çevirisinde havadan başlatılıyor. Kripto para üreticileri, mevcut pazarlarını genişletmek, onları daha popüler hale getirmek ve piyasa hareketliliğini artırarak kripto para birimlerinin değerini artırmak istiyor. Airdrop, sistemdeki herkesin coşkusunu artırmak için kripto para birimlerinin ücretsiz dağıtılması anlamına gelir.

Airdrop'lar özellikle kripto girişimleri arasında popülerdir. Günümüzde yüzlerce kripto para birimi olduğu düşünüldüğünde, yeni piyasaya sürülen bir kripto para biriminin işi göz korkutucu görünebilir. Piyasaya çıktıktan sonra airdroplar ile dikkatleri üzerine çekmek için çok uğraşan kripto para üreticileri.

Airdrop ile kripto almak sandığınız kadar yüksek değil, çok karlı değil. Ancak, büyük bir pazara ulaşan ve yarın değerinin katlanması muhtemel bir kripto pazarındayız. Dijital para piyasasında durum böyleyken, airdrop sistemleri şirketten şirkete değişiklik göstermektedir.

Airdrop nedir

Airdrop Türleri Nelerdir?​

Airdrop uygulama yöntemleri farklıdır. Çoğu kripto para üreticisi, airdrop için belirli koşullar belirler. Sosyal medya hesabını beğenmek, cüzdanda en az 5 jeton bulundurmak, promosyon amaçlı en az 1 arkadaşını sisteme eklemek gibi durumlara örnek verebiliriz.

Cryptocurrency üreticileri, oluşturulduklarında ağ üzerinden ücretsiz coin dağıttıkları için sistem üyelerine coin dağıtabilirler. Sistemdeki kişiler genellikle mevcut miktarın bir yüzdesi kadar azaltılır. Buradaki amaç coşkuyu artırmaktır.

Ek olarak, bazı AirDrop sistemlerinde piramitler ortaya çıkmıştır. Hesabınıza ödenen airdrop miktarı sisteme abone olduğunuz kişiler ve onların satın aldıkları miktar kadardır.